Apšvieta Švietimo amžius skaidrės


Apšvieta. (Švietimo amžius). Švietimo amžius (arba Apšvietos epocha) – Europos civilizacijos istorijos periodas. Švietimo epochos literatūros bruožai. Racionali klasicistų mąstysena. Apšvietos asmenybės (filosofai). Kantas (Prūsijos filosofas) Švietimas – tai žmogaus išsivadavimas iš nesavarankiškumo. Johanas Volfgangas Gėtė. 1749–. Viena iškiliausių Apšvietos epochos asmenybių. Paklusęs tėvo norui. Gėtė sukūrė auklėjamąjį romaną Vilhelmo Meisterio mokymosi metai (1796). Faustas. Johano Volfgango fon Gėtės dviejų dalių tragedija. Pagrindinės kūrinio problemos Pasaulio. “Faustas’’ mėgintas versti į Lietuvių kalbą daugelio vertėjų. Kristijonas Donelaitis. (1714–1780). Vienas savičiausių XVIII a. Europos poetų, lietuvių literatūros klasikas. Universitete jis tęsė antikinės literatūros. Baigęs studijas, Donelaitis buvo paskirtas kantoriumi – choro vadovu. Donelaitis buvo jautrus, tiesos ieškantis ir už ją kovojantis žmogus. Donelaitis, išsilavinęs Apšvietos žmogus. Didįjį darbą – Metus, kaip Johanas Volfgangas Gėtė “Faustą”. Metai – sudėtingas ir mįslingas kūrinys. Metuose galime matyti ir ginčą su Apšvietos idėjomis. Apšvietos idėjos. Sugrąžina žmogui tikėjimą. Apšvieta Lietuvoje. Sugrįžta visuomenės pasitikėjimas savo jėgomis Subręsta nauja tautos. Apšvietos reiškiniai Lietuvoje. VU pradedama dėstyti prancūzų kalba (1730). Informaciniai šaltiniai.

Pagrindinės kūrinio problemos: Pasaulio pažinimas Žmogaus prigimtis Žmogaus galia ir jos ribotumas Kaltė ir kančia Būties esmės Pasaulio sandaros dalykai Kaip surasti gyvenimo prasmę.

Sugrąžina žmogui tikėjimą savo galiomis Pažangos idėja: tobulindami save – tobuliname pasaulį Iš prigimties visi žmonės laisvi ir lygūs Liaudies suverenumas Tolerancija Minties ir sąžinės laisvė Valdžios kilmė iš visuomeninės sutarties.

  • Lietuvių kalba Skaidrės
  • MS PowerPoint 207 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 22 puslapiai (1149 žodžiai)
  • Edita
  • Apšvieta Švietimo amžius skaidrės
    10 - 5 balsai (-ų)
Apšvieta Švietimo amžius skaidrės. (2015 m. Rugsėjo 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/apsvieta-svietimo-amzius-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 08:13
×