Apšvietimo įrenginių eksploataciniai bandymai ir matavimai


Įvadas. Apšvietos matavimai. Apšvieta. Bendrieji matavimo reikalavimai. Eksploataciniai bandymai. Bandymų rūšys. Apžiūra. Instaliacijos ir ir įrenginių izoliacijos kontrolė. Grandinių atskyrimo tikrinimas. Automatinio atjungimo tikrinimas. Įrenginio funkciniai bandymai.

Apšvietimo įrenginiai vadina svarbų vaidmenį buityje, pramonėje ir infrastruktūroje. Nuo apšvietimo kokybės ir patikimumo priklauso daugelis procesų, tokių kaip gamyba, nes dienos šviesa nepakankamai apšviečia arba visiškai neapšviečia pastatų vidaus, be patikimo apšvietimo gamyba nevyktų naktimis. Šiame rašomajame darbe bandysiu apžvelgti apšvietimo įrenginių eksploatacinius bandymų metodus ir matavimus.

Apšvieta yra matavimo dydis, kuris parodo kiek šviesos srauto pasiskirsto duotame plote. Šviesa apšvies paviršių blankiai, jei ji pasiskirstys ant didelio ploto, taigi apšvieta (liuksas, [lx]) yra atvirkščiai proporcinga plotui, kai šviesos srautas (liumenai, [lm]) laikomas konstanta.

Vienas liuksas yra lygus vienam liumenui per kvadratinį metrą: 1 lx =1 lm/m2

Apžiūra parpastai atliekama dar neveikiančiame objekte, nors atlikdamas periodinius bandymus matuotojas turėtų vizualiai įvertinti objekto techninę būklę ir informuoti užsakovą apie galimus trūkumus. Apžiūros metu nustatoma bendra kokybė, prijungimų ir įrenginių komplektacija. Patikrinami įrenginių ir personalo sertifikatai. Gali būti patikrinami atskiri saugos reikalavimų atitikimo matavimai, pavyzdžiui atstumai, barjerai, apdangalai, priešgaisrinės saugos įrenginių komplektacija. Atliekant apžiūrą gali būti tikrinama apsaugos nuo elektros srovės pavojaus įrenginių komplektacija, jų suveikimo parametrai, išsidėstymas, darbinių, apsauginių laidininkų markiruotė, schemų struktūra ir jų apimtis, grandinių, saugiklių ir matavimo prietaisų markiruotė ir adresai ir kiti parametrai. Tai labai atsakingas etapas. Periodinių apžiūrų metu tikrinama, ar eksploatavimo metu įrenginio įrengimo vieta nepakito tiek, kad atsirastų pavojus jo eksploatacinėms savybėms, ar nepasikeitė jo panaudojimo sąlygos ir panaudojimo paskirtis, Apžiūrų periodiškumas ir apimtis priklauso nuo įrenginio charakteristikų, nuo jo eksploatavimo sąlygų ir nustatomas norminiu dokumentu.

  • Microsoft Word 73 KB
  • 2015 m.
  • 10 puslapių (1293 žodžiai)
  • Kolegija
  • Mantas
  • Apšvietimo įrenginių eksploataciniai bandymai ir matavimai
    10 - 10 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Apšvietimo įrenginių eksploataciniai bandymai ir matavimai. (2015 m. Balandžio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/apsvietimo-irenginiu-eksploataciniai-bandymai-ir-matavimai.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 14 d. 20:59
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo