Apšvietimo sistemos referatas


Įvadas.LED žibintai. Traktorių apšvietimas. Gabaritiniai, užpakaliniai, numerio ženklo apšvietimo žibintai ir atšvaitai. Priekiniai ir užpakaliniai rūko žibintai ir atbulinės eigos žibintas. Posūkio rodiklis. Išvados. Literatūra.

Kiekvienam automobilio vairuotojui, jei jis nori važiuoti tamsiu paros, jei nori sukti į šoną ar stabdyti ir parodyti tai kitam vairuotojui, būtina prižiūrėti savo automobilio apšvietimą. Juk reikia įspėti kitus vairuotojus prieš atliekant manevrus, be to reikia būti matomam ir pačiam matyt kitus. Būtent dėl tokių svarbių veiksnių buvo ilgą laiką kuriamos ir tobulinamos automobilių apšvietimo sistemos.

Pirmieji žibintai veikė kūrenami acetilenu arba aliejumi ir buvo pristatyti 1880-ujų metų pabaigoje. Acetileno lempos buvo populiarios, nes liepsna buvo atspari vėjui ir lietui. 1898 metais Hartfordo automobilių elektros kompanija pristatė pirmuosius elektrinius automobilio žibintus kaip papildomą įrangą. Du veiksniai ribojo plačiai naudoti elektros žibintus: greit sudegdavo kaitinamasis siūlelis ir sunkumai pagaminti pakankamai mažą, bet užtektinai galingą generatorių.

1904 metais „Prest-O-Lite“ acetileno žibintai buvo pasiūlyti daugumos gamintojų kaip standartinė įranga, o 1908 metais „Peerless“ pagamino standartinius elektros žibintus. 1908 metais Birmingemo įmonė „Pockley Automobile Electric Lighting Syndicate“ pradėjo pardavinėti pirmasias pasaulyje elektrinių automobilių šviesų komplektus, kuriuos sudarė priekiniai žibintai, šoninius žibintai ir galiniai žibintai ir visa tai buvo varoma 8 voltų baterija.

1912 metais Cadillac integravo savo automobiliuose DELCO elektros uždegimo ir apšvietimo sistemą, sukurdami modernią automobilių elektros sistemą.

Daugiavėžės transporto priemonės turi turėti du į priekį šviečiančius žibintus. Jie turi būti reguliuojami ir taip pritvirtinti, kad jų padėtis atsitiktinai negalėtų pasikeisti. Tolimajam ir artimajam apšvietimui kiekvienoje automobilio pusėje dažniausiai įstatomas vienas bendras žibintas su dviejų siūlelių lempute. Prietaisų skydelyje deganti mėlyna signalinė lemputė turi rodyti, kad įjungtas tolimasis apšvietimas. Esant asimetriniam artimajam apšvietimui dešinioji kelio pusė apšviečiama toliau, neakinant priešpriešiais atvažiuojančių transporto priemonių vairuotojų.

Tolimojo ir artimojo apšvietimo kaitinamosios lempos turi du siūlelius. Todėl jos vadinamos dviejų stotelių lempomis. Artimojo apšvietimo siulelį iš apačios uždengia ekranas, todėl artimojo apšvietimo šviesa gali sklisti tik iš viršutinės žibinto dalies.

Naujosios žibintų sistemos veikia pagal dia-projektoriaus principą . Maždaug 60 mm skersmens fokusavimo lęšis paskirsto šviesą keliui apšviesti. Todėl nereikalingas sklaidytuvas. Artimajam apšvietimui būtina šviesos ir tamsos linija ant kelio gaunama tarp lempos ir lęšio įstatant ekraną į žibintą statoma vieno siūlelio halogeninė lempa H1 ar H7. Halogeninę lempą gaubia kiaušinio pavidalo reflektorius. Lempos kaitinimo siūlelis yra reflektoriaus židinyje .

  • Mechanika Referatas
  • Microsoft Word 2148 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (2400 žodžiai)
  • Povilas
  • Apšvietimo sistemos referatas
    10 - 9 balsai (-ų)
Apšvietimo sistemos referatas. (2015 m. Lapkričio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/apsvietimo-sistemos-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 08:36
×