Apšvietos filosofijos idėjos


Apšvietos filosofijos idėjos. Žanas Žakas Ruso. Šarlis Luji Monteskjė. Volteras Fransua Mari Arujė. „ Apšviestasis despotizmas negali pralaužti tvirtų feodalinės visuomenės sienų nepakenkdamas pats sau “. Prancūzijos revoliucija Priežastys. “ Žmogaus ir piliečio teisių deklaraciją ”. Ši deklaracija skelbė. Reformos jakobinų valdymo metu. Etapas 1789 Konstitucijos paskelbimas rugpjūčio mėn. Etapas 1792 Etapas 1793 Napoleono Bonaparto epocha. Pertvarka vidaus politikoje. Civilinis kodeksas. Napoleono kodeksas įteisino. Napoleono imperija žlugo. Vienos kongreso 1815m. Nutarimai. Vienos kongreso dalyviai siekė. Šventosios sąjungos tikslai. Napoleono karų poveikis Lietuvai. Klasicizmo kultūros bruožai 1750 – 1820m. Klasicizmas.


Su panieka žiūrima į viduramžius ir kritiškas požiūris į bažnyčią

Formuojasi kosmopolitizmas (visuomeninės politinės pažiūros ir ideologija, teigianti, kad žmogaus tėvynė yra visas pasaulis; kitų tautų niekinimas)

Džonas Lakas : tauta ir valdovas turi susitarti jei valdovas blogai valdys bus pakeistas. Valdžią dalija į 2 dalis.

Bruožai: pradinio mokslo įvedimas, valstybės lėšų taupymas ir jų skirimas kultūrai, pramonei, švietimui, humanizuojami teismai, baudžiavos panaikinimas, religija tolerancija, bažnyčios paklusnumas visuomenei, mokoma gamtos mokslu.

Prūsija: valdant Frydrichui II (1740-1786) vykdyta valstybės valdymo, ekonominės politikos, teismo, švietimo reformos

Apšvietos idėjos paskatino žmonių nepasitenkinimą absoliutizmu jie norėjo laisvės ir lygybės kaip ir kitose Europos šalyse, tai buvo paskatinimas kilti didžiajai Prancūzijos revoliucijai.

Šios deklaracijos autoriai įteisina žmonių lygybę ir teisę, žmogus tampa laisvas ir nepriklausomas, tokie būtent buvo apšvietos laikotarpio siekimai, kad žmogus turėtų laisvę, taip pat šalinamas feodalizmas rodo viduramžių niekinimą.

Paskelbiama visuotinė karo prievolė( taip išvijo užsienio priešus iš Prancūzijos)

Silpnėjant diktatūros pozicijoms, jis numalšino rojalistų maištą Prancūzijoje ir netrukus užėmė Š. Italiją. Taip buvo sudaryta taika su Austrija, vienintelė priešė liko D.B. N. Bonapartas surengė žygį į Egiptą taip norėdamas D.B. užkirsti kelią į Indiją. Prancūzijos kariuomenė užėmė Egiptą, bet buvo nugalėti britų ir atkirsti nuo Pranc. Šaliai pralaimint karus su koalicijom ir Napoleonui palikus kariuomenę Egipte ir grįžus jis buvo sutiktas labai džiaugsmingai, lapkričio 9-10 jis nuvertė direktorija ir valdžioje įtvirtino savo rėžimą – Konsulatą.

  • Microsoft Word 25 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1365 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Arminta
  • Apšvietos filosofijos idėjos
    10 - 1 balsai (-ų)
Apšvietos filosofijos idėjos. (2019 m. Vasario 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/apsvietos-filosofijos-idejos.html Peržiūrėta 2020 m. Kovo 30 d. 09:48
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo