Aptarkite keletą pasirinktų rašytojų gyvenimo epizodų, kurie jums padėjo geriau suprasti apie jų kūryba


Aptarkite keletą pasirinktų rašytojų gyvenimo epizodų, kurie jums padėjo geriau suprasti apie jų kūryba.


Gyvenimas pilnas netikėčiausių nutikimų kurie mus priverčia susimąstyti, kažką kardinaliai pakeisti ar bent jau perkainoti savo vertybes. Dažnai įkvėpti ar kitaip gyvenimo paskatinti žmonės pakeičia darbus, pradeda užsiimti kitokia veikla – labdara, socialine pagalba ar kitokiais laisvalaikio praleidimo būdais. Kartais tenka pripažinti – jei ne tas įvykis, niekada nebūčiau to padaręs. Ne išimtis ir rašytojai. Nors autorių parašytų knygų negalima tapatinti su jų gyvenimu, tačiau, ko gero, neįmanoma paneigti fakto, kad gyvenimiškos patirtys, išgyventos situacijos vienaip ar kitaip atsispindi ir jų knygose. Gal kartais situacijos aprašomos ne tiesiogiai, ne konkrečiais pavyzdžiais, tačiau tam tikri įvykiai – traumos ar gimę jausmai gali tapti įkvėpimui naujai temai, nors ir nesusijusiai su gyvenimiška patirtimi. Abiejų tipų autorių turime ir Lietuvoje. Nors, kaip minėta – autorius sukurti kūrinį paskatina tam tikri įvykiai, tokie kaip karas, nelaiminga ar laiminga meilė, tremtis ir t.t.. Spalvingiausios asmenybės, kurių geriausiai Lietuvoje žinomos biografijos yra Salomėjos Nėries, Balio Sruogos ir Antano Škėmos. Salomėja Nėris išsiskiria iš minėtųjų kitų dviejų rašytojų tiek savo biografija, tiek tuo, kad rašė ne prozą, o poeziją. Taigi, kokie gyvenimo epizodai gali padėti suprasti autoriaus kūrybą? Kokio žanro kūryba geriau atsiskleidžia žinant autoriaus biografiją?

Salomėja Nėris dviprasmiškai vertinama poetė, su kurios vardu paprastai siejami ne tik didžiausi lietuvių poezijos pasiekimai, tačiau ir Lietuvos išdavystė Sovietų sąjungai.

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 16 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (998 žodžiai)
  • Mokykla
  • Luka
  • Aptarkite keletą pasirinktų rašytojų gyvenimo epizodų, kurie jums padėjo geriau suprasti apie jų kūryba
    10 - 6 balsai (-ų)
Aptarkite keletą pasirinktų rašytojų gyvenimo epizodų, kurie jums padėjo geriau suprasti apie jų kūryba. (2016 m. Balandžio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/aptarkite-keleta-pasirinktu-rasytoju-gyvenimo-epizodu-kurie-jums-padejo-geriau-suprasti-apie-ju-kuryba.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 14:49
×