Ar aktualūs šiandien K.Donelaičio pamokymai?


Ar šiandien mums aktualūs donelaičio pamokymai. Ar šiandien mums aktualūs k. donelaičio pamokymai. Ar siandien mums aktualus donelaicio pamokymai rasinys. Ar siandien mums aktualus kristijono donelaicio pamokymai. Ar siandien mums aktualus donelaicio pamokymai?. Ar aktualūs mums šiandien donelaičio pamokymai. Ar aktualus donelaicio pamokymai siandien. Donelaicio pamokymai metuose. Donelaičio pamokymai šiandien. Ar siandien mum aktualus donelaicio pamokymai.

Ar aktualūs šiandien k. Donelaičio pamokymai?

K. Donelaičio epinė poema „Metai“ yra pirmasis lietuvių literatūros grožinis kūrinys. Šiame kūrinyje atsispindi XVIII a. Mažosios Lietuvos gyventojų (būrų ir ponų) gyvenimo kaita visais keturiais metų laikais. Poemoje vaizduojamas veikėjų gyvenimo būdas, analizuojami valstiečių santykiai su kitais būrais ir ponais. Skaitant K. Donelaičio „Metus“, galime pastebėti, kad nemažą kūrinio dalį sudaro pamokančios bei patariančios kalbos. Taigi kyla klausimas, ar vis dar aktualūs K. Donelaičio pamokymai?

Žmogus gyvena prasmingai tada, kai dirba. Darbas apsaugo mus nuo trijų didžiųjų blogybių: nuobodulio, ydų ir skurdo. K. Donelaitis šia tema skyrė daug pamokymų. Darbą laikė žmogaus garbe, jo laimės šaltiniu, o tinginystę – žmogaus dvasinio bei fizinio smukimo priežastimi.

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2013 m.
  • 2 puslapiai (601 žodžiai)
  • Mokykla
  • Egidija
  • Ar aktualūs šiandien K.Donelaičio pamokymai?
    9 - 4 balsai (-ų)
Ar aktualūs šiandien K.Donelaičio pamokymai?. (2013 m. Kovo 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/ar-aktualus-siandien-kdonelaicio-pamokymai.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 05 d. 07:14
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo