Ar aš galiu suprasti Abraomą


Ar aš galiu suprasti abraomą?

Danų filosofo Søren‘o Kierkegaard‘o knygoje „Baimė ir Drebėjimas“, apmąstomas Dievo paliepimas Abraomui , paaukoti savo sūnų Izaoką bei jo etinis tikėjimo klausimas. Pats Kierkegaard‘as gal būt pasakytų - tiesiog tikėjimo klausimas. Panašu, kad mąstytojas apsvarstęs visus galimus atsakymus, jo sau taip ir nerado, kodėl Abraomas aukoja savo sūnų. O ar man bent kiek aiškiau kodėl jis tai daro?

Ar aš galiu suprasti Abraomą, bet taip pat ir Kierkegaard‘ą? Klausimas nė vienam neparankus, bet vis dėlto jis neparankesnis Kierkegaard‘ui. Kodėl? Mano užduotis yra suprasti arba suabejoti Abraomu. Jeigu į Abraomo istorinę liniją žiūriu kaip į interpretacinę būtinybę, o ne į biblijos istorinę tiesą, tada aš privalau jį suprasti, priešingu atveju galiu tik abejoti.

Apie supratimą. Biblija teigia: „Argi ne darbais buvo išteisintas mūsų tėvas Abraomas, aukodamas savo sūnų Izaoką ant aukuro?“ (Atsiverčiame Bibliją 2000 m., Jok 2,21-24) Mano manymu, Abraomas nėra tikėjimo riteris, nes jis išties turi Dievą ir tai visai kita kategorija. Bet sutikite, tai visiškai neadekvatu Kierkegaard‘o atveju, kuris taip pat, kaip jis ir pats sako nėra tikėjimo riteris. Tad kas gi lieka Kierkegaard‘ui kuris, skirtingai nuo Abraomo - turėtojo, save gali įvardinti, tik tikinčiuoju ir tik žemiškai suprantančiuoju asmeniu.

  • Etika Esė
  • Microsoft Word 27 KB
  • 2015 m.
  • 4 puslapiai (786 žodžiai)
  • Emaeomm
  • Ar aš galiu suprasti Abraomą
    10 - 6 balsai (-ų)
Ar aš galiu suprasti Abraomą. (2015 m. Vasario 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/ar-as-galiu-suprasti-abraoma.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 17:35
×