Ar asmens vertybes nulemia istorinis laikas?


Ar asmens vertybes nulemia istorinis laikas?


Žmonių vertybės ir pasirinkimai bėgant metams nuolatos keičiasi. Tai, kas buvo svarbu mūsų protėviams, nebėra išaukštinama tarp šiuolaikinių žmonių. Nors šių laikų žmonių išaukštinamos vertybės nėra dvasiškos ir ilgaamžės, tačiau XXI a. žmonės yra laisvesni, jų pasirinkimui retai kada daro įtaką aplinkiniai. Daugeliui gali kilti klausimas, kodėl istorinis laikas nulemia asmens vertybes ir pasirinkimą? Aš manau, kad istorinis laikas nulemia asmens vertybes ir pasirinkimą, nes skirtingais istoriniais laikotarpiais skiriasi žmonių požiūris į mokslą, tėvų įtaka vaikų pasirinkimams ir Lietuvos politinė padėtis.

Pirmiausiai, istorinis laikas daro įtaką žmogaus vertybėms ir pasirinkimui, nes skirtingais istoriniais laikotarpiais žmonių požiūris į mokslą skiriasi. Šiais laikais neretai girdime, kaip mokiniai visais įmanomais būdais bando išvengti apsilankymo mokyklose ar perskaityti net trumpiausią knygą. Tokie jaunuoliai nežino, kad jų protėviai, būtent dėl galimybės mokytis, rizikavo savo gyvybėmis, nes mokslas tuomet buvo vienas svarbiausių dalykų žmonių gyvenimuose. Lyginant žmonių požiūrį į mokslą XVIa., pasirodžius pirmajai lietuviškai knygai, su šiais laikais, galima įžvelgti daug skirtumų. Pirmojo lietuvių kalba išspausdinto kūrinio “Katekizmas”, kuris dave pradžią ne tik lietuvių raštijai, bet ir lietuvių kalbos gramatikai, autorius yra lietuvių literatūros pradininkas, produktyviausias XVI a.

2. Taip pat žmonių vertybes ir pasirinkimą nulemia Lietuvos politinė padėtis skirtingais laikotarpiais.

  • Microsoft Word 6 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (903 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Paulius
  • Ar asmens vertybes nulemia istorinis laikas?
    10 - 3 balsai (-ų)
Ar asmens vertybes nulemia istorinis laikas?. (2017 m. Gruodžio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/ar-asmens-vertybes-nulemia-istorinis-laikas.html Peržiūrėta 2019 m. Liepos 19 d. 10:52
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema