Ar būtina tobulinti tėvų pedagoginę kultūrą?


Ar būtina tobulinti tėvų pedagoginę kultūrą.

Neretai pagrindiniu vaikų auklėjimo šeimoje būdu laikomas drausminimas, nesibaigiantys įkyrūs pokalbiai, priekaištai, smulkmeniška globa ar pedantiška kontrolė, visiškai nerodant vaiką galinčios paguosti meilės. Tai skatina vaikus abejoti tėvų meilės nuoširdumu ir nusivylimas ir susvetimėjimas tampa neišvengiami.

Šeimos mikroklimatas daro tiesioginę įtaką vaikui ir yra svarbus jo ugdytojas. Šeimose formuojasi požiūris į žmones, aplinką, pasaulį ir save. Formuojamos vertybės, kurios gali būti teigiamos ir koreguotinos. Tėvams turi būti suteiktas ypatingas vaidmuo ugdant vaiką. Jie turi būti skatinami padėti vaikui tobulinti ugdymo(si) įgūdžius. Ugdymo įstaiga tik papildo ugdymąsi šeimoje – plečia socialinį vaiko patyrimą gyvenant mažoje bendruomenėje, sudaro sąlygas atsiskleisti vaikų gebėjimams, saviraiškai. Taigi tarp tėvų turi būti geri santykiai ir geras mikroklimatas šeimoje, kad vaikas susidarytų tinkamą vertybių orientaciją – tiek į save, tiek į aplinkinį pasaulį.

Ypač svarbus laikotarpis yra paauglystė, kuomet atsiranda konfliktai tarp tėvų ir vaikų, be to, paauglys formuojasi savo pasaulėžiūrą, moralines ir vertybines nuostatatas, todėl labai svarbus tėvų vaidmuo perteikiant šias vertybes.

Paauglystė – žmogaus vystimosi tarpsnis, pasižymintis didėjančiu asmens savarankiškumu, naujų autoritetų paieška, vertybių tikrinimu, ryšių su aplinkinių pasauliu stiprėjimu. Tai – virsmo amžius, kada žmogus pereina iš vaiko, vaikystės į suaugusiųjų pasaulį, pamažu priima šiam būdingus vaidmenis. Keičiasi žmogaus gyvenimo samprata, socialinis vaidmuo, padėtis visuomenėje, jam keliami reikalavimai. Tuo pačiu toliau vyksta spartus žmogaus anatominis-fiziologinis, psichologinis, intelektualinis vystimasis. Visa tai lemia įvairių teigiamų ir neigiamų įtakų reiškimąsi, naujų socialinių problemų, konfliktų atsiradimą. Todėl neatsitiktinai paauglystės amžius laikomas rizikos amžiumi.

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1352 žodžiai)
  • Universitetas
  • Olegas
  • Ar būtina tobulinti tėvų pedagoginę kultūrą?
    10 - 9 balsai (-ų)
Ar būtina tobulinti tėvų pedagoginę kultūrą?. (2015 m. Gegužės 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/ar-butina-tobulinti-tevu-pedagogine-kultura.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 23:17
×