Ar charakteris gali nulemti žmogaus likima?


Ar charakteris lemia zmogaus likima. Ar charakteris lemia zmogaus likima skirgaila. Ar charakteris lemia zmogaus likima rasinys. Charakteris lemia zmogaus likima. Tvirtas charakteris. Zmogaus likimas aplinkybes charakteris valia. Ar zmogaus charakteris gali nulemti jo likima. Charakteris lemia zmogaus likima rašinys. Zmogaus charakteris sukuria jo likima. Ar žmogus gali nulemti savo likima.

Ar charakteris gali nulemti žmogaus likimą?

Žmogaus gyvenimo kelias visuomet suka viena ar kita linkme. Kartais tai vadiname sėkme, kartais Dievo valia, bet dažniausiai – likimu. Likimas – tai galia, pranokstanti žmogų, gamtą ar net dievus, lemianti pasaulio įvykių eigą ir valdanti mūsų gyvenimą. Nors gerai žinoma ir kita nuomonė, kurią iliustruoja populiari liaudiška patarlė, - – žmogus pats yra savo likimo kalvis. O kaip yra iš tiesų ir kokią įtaką mūsų lemčiai turi charakteris?

Tvirtas charakteris mums dažnai leidžia būti savo likimo kalviais. Kad ir kaip būtų sunku, tokio charakterio žmonės patys priima sprendimus ir iš visų jėgų kovoja dėl to, ko tikrai nori. Žinoma, tam reikia stiprybės, valios ir pasitikėjimo savimi. Puikus pavyzdys – XX a. amerikiečių rašytojo Ričardo Bacho alegorinė apysaka „Džonatanas Livingstonas Žuvėdra“. Pagrindinis kūrinio herojus - – žuvėdra Džonatanas - – ištremiamas iš savo būrio vien už tai, jog nori gilintis į sritį, kuri „paukščių visuomenėje“ yra tabu – jis nori skraidyti „aukštuoju pilotažu“, užuot skraidęs tik tam, kad prasimaitintų. Tapęs atstumtuoju, Džonatanas nepasiduoda -– visomis išgalėmis siekia savo tikslo ir galų gale jam pavyksta. Nors kūrinyje pagrindinis dėmesys sutelktas į paukštį – žuvėdrą, tačiau jos išgyvenimuose, potyriuose, mintyse nesunku justi žmogaus dvasinį gyvenimą.

  • Microsoft Word 12 KB
  • 2013 m.
  • 2 puslapiai (696 žodžiai)
  • Mokykla
  • Kristina
  • Ar charakteris gali nulemti žmogaus likima?
    10 - 2 balsai (-ų)
Ar charakteris gali nulemti žmogaus likima?. (2013 m. Kovo 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/ar-charakteris-gali-nulemti-zmogaus-likima.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 14:58
×