Ar daug gyvenimo džiaugsmo literatūroje?


Ar daug gyvenimo dziaugsmo lietuviu literaturoje. Literaturoje dziaugsma. Ar daug gyvenime dziaugsmo. Dziaugsmas lietuviu literaturoje. Dziaugsmas lietuvos literaturoje. Dziaugsmas literaturoje. Gyvenimo džiaugsmas literaturoje.

Ar daug gyvenimo džiaugsmo literatūroje? Rašytojas Donelaitis gyvenimo džiaugsmą pateikia kaip savaime suprantamą, eilinį, kartu su žmogumi augantį procesą. Johanas Volfgangas Gėte išgyveno racionalizmo, švietimo, sentimentalizmo bei romantizmo kaitą, tad jo kūrinyje „Faustas“ epochų idėjos susijungė į gyvenimo džiaugsmo ir laimės problemą.

Visų laikų amžių literatūroje nagrinėjami esminiai žmogaus jausmai, tačiau ypač dažnai analizuojamas yra gyvenimo džiaugsmas. Džiaugsmas tai emocija, atsirandanti laimingo žmogaus kūne. Tam, kad žmogus galėtų tapti laimingas, jis turi būti patenkintas savo esama padėtimi, jo gyvenimas turi koreliuoti su teigiamais įvykiais : bendruomenės vienybe, santuoka, šeima, darbu ir pan. Žinoma Amerikos lietuvė, rašytoja, E. Juodvalkė yra pasakiusi - gyvenimo džiaugsmas tai džiaugtis tuo, ką turi. Šis teiginys įrodomas grožinės literatūros pradininko Kristijono Donelaičio poemoje „Metai“ bei vokiečių švietimo epochos rašytojo Johano Volfgango Gėtės kūrinyje „Faustas“.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2014 m.
  • 1 puslapis (270 žodžiai)
  • Mokykla
  • Ema
  • Ar daug gyvenimo džiaugsmo literatūroje?
    10 - 2 balsai (-ų)
Ar daug gyvenimo džiaugsmo literatūroje?. (2014 m. Gegužės 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/ar-daug-gyvenimo-dziaugsmo-literaturoje.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 08:08
×