Ar demokratija visada geriausias valdymo būdas?


Demokratijos pliusai. Demokratijos minusai. Demokratijos trukumai. Demokratijos pliusai ir minusai. Cercilis apie demokratija. Demokratines valstybes pliusai ir minusai. Demokratijos privalumai ir trukumai. Demokratija rasinys. Demokratija minusai. Rašinys apie demokratija.

Įvadas. E-demokratija dabar. Internetinis balsavimas. Internetinis balsavimas - privalumai. Internetinis balsavimas – trūkumai. Estijos pavyzdys. Išvados. Literatūros sąrašas. Demokratija šiuo metu žavisi beveik visas pasaulis. Demokratinių principų valdomos valstybės isitvirtina visame pasaulyje. Nedemokratinių šalių žmonės vis labiau stengiasi kovoti dėl savo šalių laisvės ir teisės tvarkyti valstybę demokratiniais principais. Bet ar demokratija yra pats geriausias valdymo būdas.

Demokratija šiuo metu žavisi beveik visas pasaulis. Juk demokratinėse valstybėse mokslininko, universiteto studento ar paprasto šlavėjo balsas reiškia tapatį nors akivaizdu , kad šių žmonių intelektas ir politinių procesų supratimas yra visiškai skirtingi. ,,galų gale, juk būtent demokratiniai atėnai nuteisė myriop filosofą sokratą. ( demokratija – kas tai?, united states information agency, 1992 ),,vinstonas čerčilis yra pasakes, kad demokratija yra bloga valdymo forma . (http://www. Politika. Lt/index. Php?Cid=9299&new id=396651). ,, aristotelis, nemėgęs skurdžių viešpatavimo, kurį, kaip jis manė, demokratijos ekspansija daro neišvengiamą, iki platono, radikalaus oponento, pasmerkusio demokratiją kaip nemokšų valdžią ir vietoj jos gynusį amžinai patrauklią tinkamiausių valdyti žmonių viešpatavimo sistemą. ( demokratija ir jos kritikai, robert a. Dahl, 1994 ) taigi ar šiuolaikinis pasaulis tikrai pasuko teisinga puse išaukštindamas demokratija. Juk hitleris irgi į valdžią atėjo demokratiniu keliu. Žmonės dažnai patiki ir ne visai moraliomis idėjomis. Holokaustas buvo vykdomas irgi liaudžiai pritarus. Taigi ar nėra pavojinga žmonėms leisti valdyti save patiems? Juk daugelis žmonių nesugeba susitvarkyti su savu gyvenimu jau nekalbant apie bandymą spręsti visos valstybes problemas. Beto didžiausia demokratijos problema, kad dauguma primeta savo valią mažumai ir taip iškyla daug problemų. Manyčiau viena iš tokių problemų yra patyčios mokyklose. Juk ten ir yra savotiška demokratija, kai daugumai nepatinka kažkoks narys ir dauguma tą narį bando psichologiškai palaužti. Didelė demokratijos problema yra korupcija. Juk demokratiškai išrinktą valdžią yra įmanoma papirkti. Beto išrinkta valdžia gali ir nesilaikyti tos programos kurią skelbė prieš rinkimus. Didelė demokratijos problema yra daug skirtingų požiūrių, partijų seime. Tai kartu yra ir pliusas ir minusas, nes skirtingi požiūriai sukuria nesusikalbėjimą , bet kartu tai padeda pažvelgti į problemas iš skirtingų požiūrių perspektyvos. Savo darbe aš būtent ir stengsiuosi pažvelgti i demokratiją kritišku požiūriu bei pamatyti jos pliusus ir minusus ir apžvelgti skirtingas demokratijas.

Demokratija antikoje – trūkumai ir pliusai. Ar ši demokratija buvo geras valdymo būdas. Kuo ji panaši,skiriasi į šiuolaikinę demokratiją?.

  • Politologija Referatas
  • Microsoft Word 29 KB
  • 2011 m.
  • 17 puslapių (4280 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ar demokratija visada geriausias valdymo būdas?
    10 - 1 balsai (-ų)
Ar demokratija visada geriausias valdymo būdas?. (2011 m. Birželio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/ar-demokratija-visada-geriausias-valdymo-budas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 04:25
×