Ar egzistuoja išstumti prisiminimai? Ar tai tik mitas?


Prisiminimai psichologija. Referatas apie prisiminimus. Rasinelis apie sukelianti prisiminimus spargalke. Trauminiai prisiminimai psichologija.

Psichologijos referatas. Pažinimo procesų II: Atmintis ir išmokimas tema: Ar egzistuoja išstumti prisiminimai? Ar tai tik mitas?


Trauminiai prisiminimų tyrimai tai prieštaringiausias daugiau nei šimtmečio senumo psichologų, psichiatrų klausimas, nes trauminius prisiminimus sunku tirti dėl juose esamo emocinio išgyvenimo, esamų etninių standartų, įvairių žmogaus teisių komitetų ir svarbiausia dėl pačio proceso. Yra žinoma, kad Stresas sukelia ilgus mechanizmus kurie kartu su susijaudinimu iššaukia savęs išsaugojimo instinktus, organizmo resursų perskirstymus, kitokį gyvenimo prasmės suvokimą – žmogus pažvelgia į gyvenimą kitaip.

Psichologai atlieka tyrimus, kurių dėka mėginama išsiaiškinti apie išstumtų prisiminimų atgaminimo procesus ir ar aplamai egzistuoja toks procesas. Štai Daugiau nei prieš šimtmetį 1889-1908 Burnham atliktų tyrimų dėka buvo sukurtos teorijos atminčiai tirti. Ir tai buvo lemtingi žingsniai aiškinantis atminties praradimus. Burnham‘s nepaisydamas esamų etninių standartų ir įvairių žmogaus teisių komitetų tyrė trauminės atminties praradimą, bei pradėjo diskusijas apie sukurtus prisiminimus. Jo tyrimai visų pirma prisidėjo prie teisėsaugos atliekamų kriminalinių tyrimu, be to minėti tyrimai atvėrė galimybes diskutuoti implantuotos trauminės atminties tema bei atkuriamosios trauminės patirties atminties terapiją.

  • Psichologija Referatai
  • 2012 m.
  • 7 puslapiai (1877 žodžiai)
  • Universitetas
  • Psichologijos referatai
  • Microsoft Word 247 KB
  • Ar egzistuoja išstumti prisiminimai? Ar tai tik mitas?
    9 - 3 balsai (-ų)
Ar egzistuoja išstumti prisiminimai? Ar tai tik mitas?. (2012 m. Birželio 08 d.). http://www.mokslobaze.lt/ar-egzistuoja-isstumti-prisiminimai-ar-tai-tik-mitas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 10:44