Ar gali egzistuoti bekūnės būtybės?


Filosofijos rašinys. Ar gali egzistuoti bekūnės būtybės? Asmeninis filosofijos esė.


Kitos bekūnės būtybės yra mūsų taip gerai žinomi angelai. Angelai yra žydų mitologijoje ir krikščionių religijoje, pusiau dieviškos būtybės. Juk net per Kūčias ir Kalėdas, kurias švenčia dauguma žmonių, net ir tie, kurie nedalyvauja Šventose Mišiose, yra minima bekūnė būtybė – angelas. Juk arkangelas Gabrielius praneša Marijai, kad ji yra išrinkta Dievo Sūnaus Motina. Marija nuolankiai sutinka, ir Dievo sūnus – Jėzus gimsta ir ta diena yra vadinama Kalėdomis. Angelas netik Marijai, bet ir jos sužadėtiniui Juozapui pasirodė. Kai Marija tapo nėščia, viešai jos Juozapas neišsižadėjo, saugodamas nuo negailestingo žmonių pasmerkimo. Juozapas mokėjo klausytis, todėl kai sapne jam pasirodė angelas ir pranešė: „Juozapai, Dovydo sūnau, nebijok parsivesti į namus savo žmonos Marijos, nes jos vaisius yra iš Šventosios Dvasios” (Mt 1,20), - jam pakluso. Dar kart jis pakluso angelui, liepiančiam kuo greičiau bėgti į Egiptą, pakluso ir tada, kai šis liepė jiems grįžti (Mt 2,13-14.19-21). Žmonės nežino kaip tiksliai atrodo angelai, tačiau yra kalbama, kad kiekvienas žmogus turi savo angelą sargą, kuris saugo nuo pavojų ir nelaimių.

Žmonija angelus paveiksluose ir statulose vaizduoja dažniausiai, kaip mažus vaikus, turinčius sparnus ir aureolę. Aureolė yra šviesus, švytintis ratas, kuris yra tobulumo ir amžinumo ženklas. Dabar angelu dažnai yra vadinamas žmogus, kuris išgelbėjo ar padėjo kitiems žmonėms, tačiau tikrus angelus galime vadinti bekūnėmis būtybėmis, nes jų lyg ir niekas nemato, tačiau visi apie juos žino ir dauguma tiki, kad jie iš tikrųjų yra.

  • Filosofija Rašiniai
  • 2015 m.
  • Edita
  • 4 puslapiai (906 žodžiai)
  • Filosofijos rašiniai
  • Microsoft Word 99 KB
  • Ar gali egzistuoti bekūnės būtybės?
    10 - 7 balsai (-ų)
Ar gali egzistuoti bekūnės būtybės?. (2015 m. Vasario 26 d.). http://www.mokslobaze.lt/ar-gali-egzistuoti-bekunes-butybes.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 23 d. 18:00