Ar galima gyventi be kaukės?


Ar galima gyventi be kaukės?

Kaukė - tai dirbtinė asmenybės dalis, aiškinanti prisitaikymą prie visuomenės. Veidas yra sielos veidrodis, todėl jį dengianti kaukė neleidžia mums pažinti žmogaus esybės, jo vidaus. Tačiau dažnas to ir siekia – išlikti paslaptingam ir niekam neatsiverti, nes šiais laikais nuoširdūs žmonės vadinami silpnais, o atvirų ir tiesmukų tiesiog niekas nemėgsta. Dėl tokių pačių veidmainių suformuotos nuomonės, žmonės yra priversti nuolat slėptis po įvairiomis kaukėmis, kiekvieną kartą vaidinant vis kitokį vaidmenį. Vieni kaukių pagalba stengiasi įtikti, pasipelnyti, išnaudoti, kiti siekia išlikti ar nuslėpti savo ketinimus. Būtent dėl šių ir dar daugelio kitų priežasčių, gyvenimas be kaukės šiandien, ko gero, yra neįmanomas.

Nereta priežastis, dėl ko žmonės „dėvi“ kaukes, yra pataikavimas siekiant asmeninės naudos. Savanaudiškos paskatos ar, konkrečiau, materialūs dalykai verčia žmones pasiryžti beveik bet kam. Žmonės padlaižiauja, vergauja ir netgi pamina savo orumą dėl pinigų, turto ir kitokių materialių vertybių. Pasaulis tapo toks tuščias ir paviršutiniškas, kad tokie dalykai kaip šeima, užuojauta, nuoširdumas ir garbė tiesiog nebeegzistuoja. Asmeninės gerovės siekis ir jo sukelta veidmainystė vaizduojama XIX-XX a. sandūroje gyvenusio modernistinės krypties rašytojo Jurgio Savickio novelėje „Fleita“. Kūrinyje aprašomas pagrindinio veikėjo, fleitininko Žiogo, likimas ir to meto žmonių, daugiausia jo giminių Viksvų, kasdienybė bei buitis. Žiogas ne tik jaučia didelę aistrą muzikai, tačiau tai visuomet buvo ir vienintelis jo pragyvenimo šaltinis.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2015 m.
  • 2 puslapiai (641 žodžiai)
  • Mokykla
  • Karina
  • Ar galima gyventi be kaukės?
    10 - 5 balsai (-ų)
Ar galima gyventi be kaukės?. (2015 m. Vasario 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/ar-galima-gyventi-be-kaukes.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 19 d. 16:41
×