Ar galima teigti, kad knygos formuoja žmogaus pasaulėžiūrą, kuria charakterį, turi teigiamos įtakos skaitančiajam bei daro įtaką jo mentalitetui?


Ar galima teigti, kad knygos formuoja žmogaus pasaulėžiūrą, kuria charakterį, turi teigiamos įtakos skaitančiajam bei daro įtaką jo mentalitetui?


Knygos atskleidžia ne tik maištaujančių sielų išgyvenimus bei savo kelio ieškojimą, bet ir tyriausią pasaulyje jausmą – meilę bei jos sugebėjimą visiškai keisti žmogaus gyvenimą ir jį patį. Apie šį jausmą pasakojama lietuvių ir švedų rašytojo Igno Šeiniaus romane ,,Kuprelis“ .Pagrindinis veikėjas Kuprelis – tikrai neeilinė asmenybė, turinti jautrią sielą, beprotiškai mylinti gamtą ir besąlygiškai tikinti Dievu. Kuprelio trapią sielą pavergia Gundė ir būtent ši meilės istorija yra viso pasakojimo centras.Tarp jų užsimezga ryšys, lengvas bei jaunatviškai tyras. Olesiui patinka stebėti jauną merginą. Jis Gundėje mato moters idealą, bet ne kaip šeimos židinio kurstytoją. Šis požiūris Kuprelį parodo kaip naują asmenį lietuvių literatūroje, kuris yra nutolęs nuo visų patriarchalinių tradicijų.Visi vyro jausmai laikui bėgant stiprėja ir perauga į tikrą meilę, kuri paliečia Kuprelį. Olesius pasijunta visiškai įsimylėjęs, bet Gundė jį išduoda ir palieka su didžiule nuoskauda vyro širdyje. Būtent ši išdavystė bei merginos pabėgimas su jaunystės draugu , sugriauną gražios meilės kultą. Laikas bėgo, bet Kuprelio žaizdos, kurias paliko Gundė, visiškai negijo. Jis visą gyvenimą šalinosi moterų ir bijojo likti įskaudintas dar kartą, pasirinko vienatvę bei tampa atsiskyrėliu. Igno Šeiniaus Kuprelis – jautri asmenybė, kurią dar labiau sužeidė pirmoji meilė. Ši skriauda jo gyvenimą pavertė nelaimingu, beprasmiu ir betiksliu.

  • Lietuvių kalba Kalbėjimo potemės 2018
  • Microsoft Word 5 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1288 žodžiai)
  • Mokykla
  • Zivile
  • Ar galima teigti, kad knygos formuoja žmogaus pasaulėžiūrą, kuria charakterį, turi teigiamos įtakos skaitančiajam bei daro įtaką jo mentalitetui?
    10 - 10 balsai (-ų)
Ar galima teigti, kad knygos formuoja žmogaus pasaulėžiūrą, kuria charakterį, turi teigiamos įtakos skaitančiajam bei daro įtaką jo mentalitetui?. (2016 m. Kovo 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/ar-galima-teigti-kad-knygos-formuoja-zmogaus-pasauleziura-kuria-charakteri-turi-teigiamos-itakos-skaitanciajam-bei-daro-itaka-jo-mentalitetui.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 01:27
×