Ar galima žmonijos aikštę padaryti švarią?


Lietuvių kalbos galima mokytis įdomiai ir šiuolaikiškai. Ka galima padaryti, kad issaugoti svaria gamta. Vaikams apie švarią aplinką. Šiukšlės rašinys.

Viena didžiausių mūsų žmonijos problemų yra šiukšlės. Dažnas nepagalvoja kaip svarbu išsaugoti švarią aplinką. Pažįstu daug žmonių, kurie šiukšles meta tiesiog gatvėje ar pro automobilio langą, tačiau jie į mano neigiamą nuomonę nekreipia dėmesio. Ne tik lietuva, bet ir visas pasaulis kenčia nuo šiukšlių pertekliaus. Labiau pažengusios šalys jas rūšiuoja, perdirba į kitas žaliavas ar gatavus produktus, tačiau daug valstybių apie tokią pažangą dar tik pradeda galvoti. Šiukšlės- opi problema visame pasaulyje.

Jau pirmųjų civilizacijų kūrimosi metu žmonės galvojo apie aplinką, kuri juos sups. Gyventojai stengėsi ją padaryti ne tik kuo patogesnę, bet ir gražesnę. Jie atliekas panaudodavo ūkyje, buityje, kad kuo daugiau naudos iš to gautų. Tie laikai visiškai nesutampa su šiuo metu esančia situacija. Yra žmonių, kurie šiukšles rušiuoja net namuose, bet tai retas atvejis, o ypač Lietuvoje. Gatvėse pastatyti įvairiaspalviai konteineriai skirti skirtingoms atliekoms, bet dažnai jie išvežami į tą pačią vietą. Tikriausiai dėl to žmonės nelabai stengiasi rūšiuoti šiukšles. Pastaruoju metu televizijoje ir spaudoje ypač padaugėjo raginimų saugoti gamtą, jos neteršti. Tikriausiai dažnas girdėjo ar net dalyvavo akcijoje ,,darom‘‘, kuri rengiama jau trejus metus. Žinoma, tai labai džiugina, kad žmonės susirenka, tvarko aplinką, tačiau užtektų pakelti ir išmesti pamatytą šiukšlę paprastą dieną arba apskritai nešiukšlinti ir tada nereikėtų tokių akcijų.

  • Lietuvių kalba Rašinys
  • Microsoft Word 10 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (444 žodžiai)
  • Mokykla
  • Toma
  • Ar galima žmonijos aikštę padaryti švarią?
    10 - 3 balsai (-ų)
Ar galima žmonijos aikštę padaryti švarią?. (2011 m. Gegužės 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/ar-galima-zmonijos-aikste-padaryti-svaria.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 20:04
×