Ar galime pateisinti melą?


Melas rasinys. Rasinys apie mela. Rasiniai apie mela. Rasinys melas. Ar melas padeda gyventi. Ar melas padeda gyventi rasinys. Ar melas pataisinamas ? vikipedija. Samprotavimas apie mela. Referatai apie mela. Mela rasinys.

Kalbėjimo potemė ir rašinys apie mlą. E

Melavimas yra gyvenimo sąlyga. Ar iš tiesų taip? Ką reiškia meluoti? Slėpti tikrovę ar pasakoti tik įsivaizduojamus, tolimus nuo tikrovės dalykus? Ar galima pateisinti vadinamą "šventą" melą, kada meluojama žmogui, norint jį apsaugoti nuo streso? Ar galima meluoti žmogui, norint nuslėpti jo nepagydomą ligą? Ar tai pateisinama? Ar dažnai meluojate tėvams, draugams, mylimam žmogui? Ar melas būna vienodas? O gal tai liga? Juk yra žmonių, kurie praminti "melagiais".

Kartais melo priežastys akivaizdžios, kartais meluojama be priežasties. Tikrai, kartais džiaugdamiesi kito žmogaus laime, sakom "pavydžiu baltai", o kodėl nesakyt tiesiai ''džiaugiuos“... bet kaip įvertint tai, kai meluojama iš gerų paskatų? Bet sakoma, kad melas kaip pavydas - nėra juodo ir balto, tai tik išgalvota. Yra melas arba nėra, yra pavydas arba ne.

Melagis gali rasti pasiteisinimą sau ir visuomenei. Melagis gali būti ir geras, ir blogas. Žmogus renkasi pats, ar meluoti, ar sakyti tiesą. Norint su melu kovoti, pirmiausia reikia jį aptikti. Kaip? Štai šiek tiek pavyzdžių, iš senovės, kaip buvo atpažįstamas melas: Kinijoje ir Indijoje įtarus, kad žmogus padarė nusikaltimą, būdavo liepiama jam kramtyti ir paskui išspjauti ryžių miltus. Jei įtariamasis tai padarydavo be vargo, būdavo laikomas nekaltu. Kiti įtariamuosius versdavo lyžtelėti įkaitintą geležį. Vėlgi - jei burnoje bus pakankamai seilių, stipriai liežuvio nenudegs ir bus nekaltas. Afrikiečiai buvo pastebėję, kad susijaudinusiam žmogui virpa rankos ir jis negali atlikti tikslaus ir kruopštaus darbo.

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 15 KB
  • 2013 m.
  • 2 puslapiai (651 žodžiai)
  • Mokykla
  • Natalija
  • Ar galime pateisinti melą?
    10 - 3 balsai (-ų)
Ar galime pateisinti melą?. (2013 m. Sausio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/ar-galime-pateisinti-mela.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 03:01
×