Ar grožinės literatūros kūrinyje atpažįstami autoriaus biografijos faktai padeda suprasti kūrinį ar trukdo? (2 variantas)


Potemė 2015 metams 12 klasei.

29. Ar grožinės literatūros kūrinyje atpažįstami autoriaus biografijos faktai padeda suprasti kūrinį ar trukdo? Savo mintis pagrįskite lietuvių literatūros pavyzdžiais. (Salomėja Nėris, Antanas Škėma, Vincas Mykolaitis - Putinas)


Laba diena, esu (vardas, pavardė) ... klasės mokinys/mokinė. Lietuvių kalbos įskaitoje pasirinkau kalbėti literatūros tema ir jos poteme: „Ar grožinės literatūros kūrinyje atpažįstami autoriaus biografijos faktai padeda suprasti kūrinį ar trukdo? Savo mintis pagrįskite lietuvių literatūros pavyzdžiais.“ Pradėdama(-s) kalbėti šia tema, pirmiausia, norėčiau su keliomis būtiniausiomis sąvokomis, grožinė literatūra ir biografija, kurios padės dar geriau pažinti ir suprasti apie ką kalbama. Grožinės literatūros sąvoką, pirmiausia, reikėtų suprasti kaip  tai rašytinio žodžio menas, kuriamas rašytojų, poetų, dramaturgų. Tai įvairių formų ir prasmių žodiniai kūriniai, galintys atskleisti ir pasaulio kultūros paveldą, ir rašytojo asmeninę patirtį bei vaizduotę, realias visuomenės problemas, ir kitokius gyvenimo bei vaizduotės derinius. Grožine literatūra dažnai mes vadiname epo, lyrikos ir dramos kūrinius. O biografija terminų žodyne yra įvardijama kaip - asmens gyvenimo aprašymas, su konkrečiais, tikrais ir svarbiais faktais, kuriuos pats žmogus yra išgyvenes patyręs. Susipažinę su šiomis sąvokomis, galime drąsiai teigti, kad grožinė literatūra yra labai turtinga įvairiais rašytojais ir poetais, kurie yra parašę daugybę nuostabių kūrinių. Bet ar esate pastebėję, kad daugelis rašytojų, poetų savo kūriamuose kūriniuose dažnai įterpia truputį savo biografijos faktų, bet ar tai palengvina mūsų kelią į kūrinio pažinimą?

Dažnai nagrinėdami įvairių rašytojų kūrinius galime juose įžvelgti jų biografijos faktų, detalių.

  • Microsoft Word 39 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1395 žodžiai)
  • Mokykla
  • Erikas
  • Ar grožinės literatūros kūrinyje atpažįstami autoriaus biografijos faktai padeda suprasti kūrinį ar trukdo? (2 variantas)
    10 - 7 balsai (-ų)
Ar grožinės literatūros kūrinyje atpažįstami autoriaus biografijos faktai padeda suprasti kūrinį ar trukdo? (2 variantas). (2015 m. Kovo 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/ar-grozines-literaturos-kurinyje-atpazistami-autoriaus-biografijos-faktai-padeda-suprasti-kurini-ar-trukdo-2-variantas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 08 d. 23:45
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo