Ar grožinės literatūros kūrinyje atpažįstami autoriaus biografijos faktai padeda suprasti kūrinį ar trukdo? (2)


Potemė 2015 m. 12 klasei. Pagrindinė mintis. Kalbėjimo planas.
29. Ar grožinės literatūros kūrinyje atpažįstami autoriaus biografijos faktai padeda suprasti kūrinį ar trukdo? Savo mintis pagrįskite lietuvių literatūros pavyzdžiais.

Vienas iš įkvėpimo šaltinių meninei kūrybai – asmeninė patirtis. Kuo ji ryškesnė, sunkesnė, skausmingesnė, tuo didesnis poreikis kyla tai išsakyti ir kūryboje papasakoti savo išgyvenimus. Matyt tai turėdama omenyje, garsi literatūrologė Viktorija Daujotytė per 300 – ąsias Kristijono Donelaičio gimimo metines pasakė, jog „Ten, kur ramiai miegama ir sočiai valgoma, didelių menininkų neiškyla. Reikia didelių įtampų, grėsmių.“ Rašytojus gali įkvėpti gimtosios šalies vaizdai, naujai sutikti žmonės, svarbūs istoriniai įvykiai, susidūrimai su svetimomis kultūromis. Žmoguje telpa ir atsiminimai apie jau nugyventą laiką, ir mintys bei svajonės apie ateitį. Kiekvienas iš mūsų yra tartum didelė dėlionė, į kurią patirtis įspraudžia vis po naują dėlionės gabaliuką. Kalba tai pagrindinė priemonė perduoti tradicijas, patirtį, ir žinoma istoriją. Tad galima teigti, kad istorija ir literatūra yra neatsiejamos viena nuo kitos. Literatūra – tai mūsų realaus pasaulio projekcija. Tik jos dėka plačiau ir turiningiau suvokiame įvairių amžių ir tautų istoriją, grožinę literatūrą, įgyjame įvairiapusę mūsų pačių gyvenimišką patirtį, tarsi gyvename daugybę gyvenimų, suartinančių mus su visų laikų pasauliu. Literatūra tai patirtis.

  • Lietuvių kalba Kalbėjimo potemės 2018
  • Microsoft Word 12 KB
  • 2015 m.
  • 3 puslapiai (889 žodžiai)
  • Mokykla
  • Indre
  • Ar grožinės literatūros kūrinyje atpažįstami autoriaus biografijos faktai padeda suprasti kūrinį ar trukdo? (2)
    10 - 6 balsai (-ų)
Ar grožinės literatūros kūrinyje atpažįstami autoriaus biografijos faktai padeda suprasti kūrinį ar trukdo? (2). (2015 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/ar-grozines-literaturos-kurinyje-atpazistami-autoriaus-biografijos-faktai-padeda-suprasti-kurini-ar-trukdo-2.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 06:39
×