Ar grožinės literatūros kūrinyje atpažįstami autoriaus biografijos faktai padeda suprasti kūrinį ar trukdo? (4)


Ar grožinės literatūros kūrinyje atpažįstami autoriaus biografijos faktai padeda suprasti kūrinį ar trukdo? (4). Antanas Škėma. Vincas Mykolaitis - Putinas. Jonas Biliūnas.


Apibendrinant norėčiau pasakyti, kad kai kurių autorių biografiniai faktai kūriniuose tikrai leidžia ją suprasti daug geriau tuo pačiu leidžia daugiau sužinoti apie patį autorių. Tačiau kiti apsakymai, kad ir atrodo esantys autobiografiniai – tačiau geriau įsigilinus galime pamatyti tik autoriaus požiūrį, vertybes ar tiesiog dokumentiką.

Pagrindinė mintis: grožinėje literatūroje, kurioje išties esama daug biografinių faktų apie autorių leidžia geriau suprasti kūrinius bei į juos įsigilinti, tačiau kartais yra sumaišoma biografinis faktas su dokumentika arba autoriaus požiūriu ar vertybėmis, kurias jis nori atskleisti savo rašomuose darbuose.

Žinant autoriaus biografiją galime labiau įsigilinti į kūrinius bei juos labiau suprasti

Leidžia suprasti ką autorius nori pabrėžti bei kas jam svarbu.

Jie išsako savo požiūrį ar vertybes, kurias žmonės turėtų auštinti, o ne savo gyvenimo nutikimus

Dauguma mano, kad autoriai rašo savo biografiją, bet kartasi tai yra tik dokumentinė knyga

Autorius aprašo tikrus nutikusius įvykius, kad kitos kartos tai žinotų

Apibendrinimas: Apibendrinant norėčiau pasakyti, kad kai kurių autorių biografiniai faktai kūriniuose tikrai leidžia ją suprasti daug geriau tuo pačiu leidžia daugiau sužinoti apie patį autorių. Tačiau kiti apsakymai, kad ir atrodo esantys autobiografiniai – tačiau geriau įsigilinus galime pamatyti tik autoriaus požiūrį, vertybes ar tiesiog dokumentiką.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1362 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Evelina
  • Ar grožinės literatūros kūrinyje atpažįstami autoriaus biografijos faktai padeda suprasti kūrinį ar trukdo? (4)
    10 - 2 balsai (-ų)
Ar grožinės literatūros kūrinyje atpažįstami autoriaus biografijos faktai padeda suprasti kūrinį ar trukdo? (4). (2017 m. Lapkričio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/ar-grozines-literaturos-kurinyje-atpazistami-autoriaus-biografijos-faktai-padeda-suprasti-kurini-ar-trukdo-4.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 25 d. 18:15
×
145 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo