Ar grožinės literatūros kūrinyje atpažįstami autoriaus biografijos faktai padeda suprasti kūrinį ar trukdo? Kalbėjimas (3)


Ar grožinės literatūros kūrinyje atpažįstami autoriaus biografijos faktai padeda suprasti kūrinį ar trukdo? Savo mintis pagrįskite lietuvių literatūros pavyzdžiais. Balys Sruoga. Antanas Škėma.


Visų pirma, yra kūrinių, kuriuose galima atrasti dokumentinio tikslumo. Tokius kūrinius vadiname memuariniais. Tai atsiminimų knygos apie patirtus išgyvenimus sunkiu laikotarpiu. Svarbus patyrimas – grėsmė gyvybei.Tai svarbus biografijos faktas, kurį rašytojai atskleidžia savo kūriniuose. Apie tai kalbama vieno iš žymiausių XX amžiaus pirmosios pusės rašytojų Balio Sruogos kūryboje. Gimęs ir gyvenęs istoriškai neramiu laikotarpiu, moderniosios lietuvių poezijos ir istorinės poetinės dramos pradininkas stengėsi nepaisyti sunkumų ir eiti į priekį. Nors poeto vaikystė buvo gan rami, jis neišvengė žiaurios nacistinės bausmės – 1943 metais jis buvo išvežtas į Štuthofo koncentracijos stovyklą Lenkijoje. Rašytojas buvo kaltinamas už karo metais parodytą palankumą sovietų valdžiai. Be abejo, tokia bausmė neturėtų būti skiriama už tariamą palankumą kitoms tautoms, bet Antrojo pasaulinio karo ir hitlerinės okupacijos laikais tai buvo dažnas atvejis. Baliui Sruogai iš dalies pasisekė, nes mokėdamas daug užsienio kalbų koncentracijos lageryje dirbo raštinėje. Tokios pareigos rašytojui suteikė galimybę klastoti įsakymus ir taip gelbėti draugus nuo bausmių, dujų kameros. Po dvejų metų buvo išlaisvintas ir sugrąžintas į Lietuvą.

  • Microsoft Word 20 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1053 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Paulius
  • Ar grožinės literatūros kūrinyje atpažįstami autoriaus biografijos faktai padeda suprasti kūrinį ar trukdo? Kalbėjimas (3)
    10 - 1 balsai (-ų)
Ar grožinės literatūros kūrinyje atpažįstami autoriaus biografijos faktai padeda suprasti kūrinį ar trukdo? Kalbėjimas (3). (2018 m. Sausio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/ar-grozines-literaturos-kurinyje-atpazistami-autoriaus-biografijos-faktai-padeda-suprasti-kurini-ar-trukdo-kalbejimas-3.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 05 d. 14:54
×
116 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo