Ar grožinės literatūros kūrinyje atpažįstami autoriaus biografijos faktai padeda suprasti kūrinį ar trukdo? - potemė


Ar grožinės literatūros kūrinyje atpažįstami autoriaus biografijos faktai padeda suprasti kūrinį ar trukdo? Vinco Mykolaičio - Putino ir Balio Sruogos kūryba.


Pirmas autorius apie kurį šiandien kalbėsiu yra Vincas Mykolaitis - Putinas. Jo psichologinis romanas „Altorių šešėly“ pirmasis tokio pobūdžio kūrinys lietuvių literatūroje. Autorius skaitytojui drąsiai leido susipažinti su jauno kunigo gyvenimu ir dvejonėmis dėl pašaukimo. Visą tai rašytojas išgyveno ir savo gyvenime. Liudas Vasaris - pagrindinis romano veikėjas. Jis uždaras, filosofiškas, ieškantis savo kelio žmogus. Visgi jau nuo pat pradžių galime pastebėti jo neryžtingumą, pasidavimą aplinkybėms: iš pradžių jis nedrįsta pasipriešinti tėvams ir jų valia stoja į kunigų seminariją, (Čia galime pastebėti autobiografiškumą -Vinco Mykolaičio-Putino tėvas buvo labai griežtas, ambicingas, kieto charakterio. Motina jautresnė, švelnesnio būdo, niekada nerodydavo savo pykčio, šeimos reikaluose didelės įtakos neturėjo)taip pat Vasaris svarsto, kurį kelią - poeto ar kunigo - jam pasirinkti ir ilgai dvejoja prieš apsispręsdamas mesti kunigystę. Nuo seminarijos laikų jis jaučia, kad jo prigimtis nesiderina su kunigo pašaukimu, bet neturi pakankamai valios iš karto nutraukti ryšius su kunigo pareigomis.

  • Microsoft Word 20 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1316 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Anželika
  • Ar grožinės literatūros kūrinyje atpažįstami autoriaus biografijos faktai padeda suprasti kūrinį ar trukdo? - potemė
    10 - 1 balsai (-ų)
Ar grožinės literatūros kūrinyje atpažįstami autoriaus biografijos faktai padeda suprasti kūrinį ar trukdo? - potemė . (2018 m. Balandžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/ar-grozines-literaturos-kurinyje-atpazistami-autoriaus-biografijos-faktai-padeda-suprasti-kurini-ar-trukdo-poteme.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 21 d. 07:06
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo