Ar grožinės literatūros kūrinyje atpažįstami autoriaus biografijos faktai padeda suprasti kūrinį ar trukdo?


Kalbos potemė 12 klasei 2015 m. Yra planas.
29. Ar grožinės literatūros kūrinyje atpažįstami autoriaus biografijos faktai padeda suprasti kūrinį ar trukdo? Savo mintis pagrįskite lietuvių literatūros pavyzdžiais.

Kiekvienas žmogus nugyvena savo gyvenimą, ir biografijos faktai kiekvieno jų skiriasi. Rašytojų išgyvenimai gilesni nei paprastų žmonių, todėl jie savo emocijas, jausmus sudeda į kūrinius.Juose dažnai galima pastebėti asmeninių autoriaus išgyvenimų, biografijos faktų, prisiminimų fragmentų. Kartais tai padeda, o kartais ir trukdo suprasti kūrinį. Dažniausiai autorius aprašo savo kančias, emocijas, išgyvenimus. Kartais - gimtinės vaizdus, jos ilgesį, kurie taip pat sutampa su autoriaus biografija. Tokie kūriniai būna įdomesni, juose mažiau išgalvotų dalykų, todėl sulaukia daugiau skaitytojų dėmesio. Šiandien savo kalboje pristatysiu, mano manymu, įdomiausius grožinės literatūros kūrinius, kuriuose atpažįstami pačių autorių biografijos faktai ir pagrįsiu, ar tai padeda, ar trukdo suprasti kūrinį?

Pirmasis kūrinys kurį aptarsiu, tai XX a. pradžios Lietuvos poeto ir prozininko Vinco Mykolaičio – Putino psichologinis romanas „Altorių šešėly“. Daugumą skaitytojų romanas traukia savo autobiografiškumu. Nors pats autorius ne kartą yra pabrėžęs, kad romanas toks nėra, tačiau dauguma skaitytojų vis dar mano, kad pagrindinis veikėjas Liudas Vasaris- tai pats rašytojas, su visomis gyvenimo aplinkybėmis, veiksmais ir nuotykiais.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2015 m.
  • 4 puslapiai (1062 žodžiai)
  • Mokykla
  • Greta
  • Ar grožinės literatūros kūrinyje atpažįstami autoriaus biografijos faktai padeda suprasti kūrinį ar trukdo?
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Ar grožinės literatūros kūrinyje atpažįstami autoriaus biografijos faktai padeda suprasti kūrinį ar trukdo?. (2015 m. Kovo 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/ar-grozines-literaturos-kurinyje-atpazistami-autoriaus-biografijos-faktai-padeda-suprasti-kurini-ar-trukdo.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 06 d. 00:06
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo