Ar grožinės literatūros kūrinyje autoriaus biografijos faktai padeda suprasti kūrinį?


Ar grožinės literatūros kūrinyje autoriaus biografijos faktai padeda suprasti kūrinį?.


“Už savo pergales meno meistrai dažnai sumoka savo, kaip žmonių, pralaimėjimais“ taikliai yra pastebėjęs XX amžiaus prancūzų rašytojas Anri Periušo. Labai dažnai už didžiųjų literatūros kūrinių, ilgam į istoriją įsirėžusių veikėjų vardų ir jų neeilinių istorijų stovi ne ką mažesni rašytojo tikrojo gyvenimo išbandymai. Jie iškelia rašytojų giliausias emocijas, atveria naujus kampus kūrybai pasireikšti, būtent dėl to ryškiausi veikėjai yra tie, kurie dalijasi savo istorija su autoriumi. Lietuvos literatūros istorijoje nemažai genialių kūrinių, kurių siužetuose atpažįstame autoriaus realaus gyvenimo nuotrupas. Nežinodami, kas būtent įkvėpė rašytoją, galime tik vertinti jo talentą, tačiau suvokę istorijos realumą – pajusti kur kas giliau išgyventas emocijas.

Pirmiausia, autoriaus biografijos faktų atpažinimas kūrinyje padeda suvokti tikrąsias paties rašytojo emocijas. Kurdamas rašytojas išgyvena kitų - savo veikėjų likimus - per juos pajunta emocijas ir supantį pasaulį. Manau, tai gali paskatinti paties autoriaus vidinio pasaulio išgyvenimų perteikimą popieriaus lape. Tikriausiai taip ir gimsta itin išjausti, artimi ir todėl skaitytojus žavintys literatūros kūriniai, kai ne vien autorius daro įtaką savo kūriniui, bet ir kūrinys daro įtaką pačiam autoriui, kai veikėjų vidinis pasaulis artimas paties autoriaus mąstysenai.

  • Lietuvių kalba Rašinys
  • Microsoft Word 15 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (1023 žodžiai)
  • Mokykla
  • Aivaras
  • Ar grožinės literatūros kūrinyje autoriaus biografijos faktai padeda suprasti kūrinį?
    10 - 2 balsai (-ų)
Ar grožinės literatūros kūrinyje autoriaus biografijos faktai padeda suprasti kūrinį?. (2016 m. Balandžio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/ar-grozines-literaturos-kurinyje-autoriaus-biografijos-faktai-padeda-suprasti-kurini.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 04:41
×