Ar Hamletas pažįsta save?


Hamletas samprotavimo rasinys. Rašinys ar hamletas pažįsta save. Samprotavimo rašinys hamletas. Ar hamletas pažįsta save rasinys. Hamletas rasinys. Hamletas gyvenimo tiesos ieškotojas. Ar hamletas pazysta save?. Hamleto tevo mirtis. V. šekspyras hamletas . ar hamletas pažįsta save. Hamleto samprotavimo rasinys.

Ar Hamletas pažįsta save? Ryškiausias ir svarbiausias tragedijos asmuo yra Hamletas. Tai asmuo, kurio dvasią jauste nujauti, bet negali tiksliai formuluoti. Silpniausia yra jo valia. O kas stipresnis: jausmas ar protas?Negaliu pasakyti. Hamletas - pirmiausia jausmo žmogus. Jo jausmas yra dvejopas: pažįstąs ir realizuojąs.Pažįstąs – sakau dėl to, kad jausmu, intuicija jis betarpiškai nujaučia naujas tiesas: nujaučia, kad Klaudijus yra kaltas dėl tėvo mirties; Polonijų nužudęs, nujaučia savo pražūtį. Jo jausmas yra reaguojąs; dėl kiekvieno dalyko Hamletas stipriai jaudinasi (tėvo mirtis, Ofelijos netektis). Jeigu ką nors jis padaro, tai padaro momento jausmų įtakoje, impulso pagautas (Polonijaus, karaliaus nužudymas).

Ryškiausias ir svarbiausias tragedijos asmuo yra hamletas. Tai asmuo, kurio dvasią jauste nujauti, bet negali tiksliai formuluoti. Silpniausia yra jo valia. O kas stipresnis: jausmas ar protas?Negaliu pasakyti. Hamletas - pirmiausia jausmo žmogus. Pažįstąs – sakau dėl to, kad jausmu, intuicija jis betarpiškai nujaučia naujas tiesas: nujaučia, kad klaudijus yra kaltas dėl tėvo mirties; polonijų nužudęs, nujaučia savo pražūtį. Jo jausmas yra reaguojąs; dėl kiekvieno dalyko hamletas stipriai jaudinasi (tėvo mirtis, ofelijos netektis). Jeigu ką nors jis pad bet šitą aktyvumą varžo antra hamleto galia – jo protas. Hamleto protas yra gyvas, miklus.

Nuolatinių studijų išlavintas. Jam netrūksta minčių, sąmojo, orientacijos; netrūksta nei miklaus, stipraus.

žodžio savo mintims ir jausmams reikšti. Bet joprotas yra teoriškas, ne praktiškas. Teoriškas dėl to, kad jis mėgsta samprotauti, apibendrinti. Tik jo apibendrinimai nėra moksliško proto diktuojami, nėra kritiški, bet.

Daugiau poetiški: iš vieno fakto jis daro visuotines išvadas; vienas faktas yra jam lyg poetui visos faktų.

Rūšies tipas. Iš to, kad jeigu emocijos skatina jį veikti, tai proto refleksija sulaiko nuo veiksmo, traukia į pasyvumą.

Impulso pagautas jis mato, kad netikęs yra jo pasyvumas ir pasiryžta veikti, bet pasiryžimas nevyksta darbu, kai tik pradeda galvoti. Jis per daug galv iš šito neveiklumo kyla ir hamleto tragedija, kada jam, nelinkusiam veikti, skiriama pareiga kovoti su gyvenimo blogybėmis, kada tėvas jam padeda atkeršyti už jo mirtį.

  • Microsoft Word 7 KB
  • 2011 m.
  • 2 puslapiai (655 žodžiai)
  • Mokykla
  • Inga
  • Ar Hamletas pažįsta save?
    8 - 3 balsai (-ų)
Ar Hamletas pažįsta save?. (2011 m. Vasario 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/ar-hamletas-pazista-save.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 26 d. 03:23
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo