Ar įmanoma išlikti žmogumi nežmoniškomis sąlygomis Kalbėjimas


Ar įmanoma išlikti žmogumi nežmoniškomis sąlygomis (B. Sruoga „Dievų miškas“ ir D. Grinkevičiūtė „Prie laptevų jūros“).


Dažnai galima išgirsti, kad jauni žmonės nemėgsta žiūrėti filmų, skaityti knygų, kuriose liečiamos opiai tautai temos. Tačiau visai ne dėl to, kad nesidomėtų istorija, bendra šalies praeitimi, bet dėl to, kad dažniausiai tokie kūriniai skatina paklausti savęs: „Ar aš būdamas jų vietoje turėčiau stiprybės pasielgti taip pat? Ar užtekčiau valios ir drąsos? O gal palūžčiau jau po pirmų grasinimų?“.

Kitas kūrinys, kurį verta paminėti, tai – Dalios Grinkevičiūtės memuarinių apysakų rinkinys, Kazio Sajos siūlymu pavadintas „Lietuviai prie Laptevų jūros“. Dalia Grinkevičiūtė būdama vos keturiolikos metų kartu su šeima buvo suimta ir ištremta į Sibirą, į Altajaus kraštą. O praėjus metams, prieš pat poliarinę žiemą, ištremti ir dar šiauriau. 1942- aisiais kartu su motina su broliu išsilaipinę Trofimovsko saloje prie Laptevų jūros kartu su kitais tremtiniais, jie visų pirma turėjo susiręsti sau pastogę, kad turėtų kur prisiglausti ne tik atvykus, bet ir sparčiai besiartinančios atšiaurios ir negailestingos žiemos metu. Nuolatinis badas, alinantis darbas, stingdantis šaltis, utėlės ir mirtis greitai tapo ne tolimu egzotišku dalyku, bet tiesiog kasdienybe, rutina. D. Grinkevičiūtės liudijimu, per žiemą lageryje mirė kas antras tremtinys.

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1134 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Monika
  • Ar įmanoma išlikti žmogumi nežmoniškomis sąlygomis Kalbėjimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Ar įmanoma išlikti žmogumi nežmoniškomis sąlygomis Kalbėjimas. (2017 m. Kovo 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/ar-imanoma-islikti-zmogumi-nezmoniskomis-salygomis-kalbejimas.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 23 d. 10:59
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo