Ar įmanoma kultūrų sintezė?


Ar įmanoma kultūrų sintezė?


Myers (2000), teigimu žmonės esti daugiau panašūs nei skirtingi, svarbiausias iš visų mūsų panašumų – skiriamasis mūsų rūšies elgesio bruožas – tai didžiulis gebėjimas mokytis ir prisitaikyti. Staniulienės (2010) teigimu, vienas individas negali sukurti kultūros. Tai grupinis fenomenas, nes kultūra kuriama komunikuojant. Tad formuojant organizacinę kultūrą siekiama balansuoti tarp grupinės elgsenos modeliavimo ir integravimo, naudojantis grupiniu mokymusi.

Kultūra yra pastovių poelgių, idėjų, nuostatų ir tradicijų, būdingų didelei žmonių grupei ir perduodamų iš kartos į kartą, visuma. Jeigu mes visi gyventume kaip vienarūšės etninės grupės atskirose pasaulio vietovėse, kaip kai kurie žmonės iki šiol gyvena, tai mūsų kultūrų skirtumai būtų visiškai nesvarbūs. Gyventi suvienytoje kultūroje – tai lyg pavėjui važiuoti dviračiu: judėdami ta pačia kryptimi kaip vėjas, jūs jo beveik nepastebite; tik, važiuodami prieš vėją, pajuntate jo jėgą. Tik akivaizdžiai susidūrę su kita kultūra, žmonės pajunta jos vėjus. Daugumą į Europą atvykstančių amerikiečių pribloškia maži automobiliai, kairiąja ranka laikoma šakutė. Saudo Arabijoje tarnaujantys europiečiai ir amerikiečiai kareiviai gali įsitikinti savų kultūrų liberalumu. Mus supa vis įvairesnės kultūros, nes mus jungia palydoviniai ryšiai, oro linijos, tarptautinė prekyba.

  • Microsoft Word 24 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1103 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jonas
  • Ar įmanoma kultūrų sintezė?
    10 - 1 balsai (-ų)
Ar įmanoma kultūrų sintezė?. (2020 m. Birželio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/ar-imanoma-kulturu-sinteze.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 22 d. 15:47
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo