Ar įmanoma suderinti visuomeninę pareigą ir asmeninę laimę


Ar imanoma suderinti pareiga ir asmenine laime. Asmeninės laimės ir pareigos konfliktas lietuvių literatūroje. Pareiga lietuviu literaturoje. Laime ir pareiga. Laime ir pareiga lietuviu literaturoje. Pareigos tema lietuviu literaturoje. Kaip suderinti asmenine laime or pareiga putinas. Pareiga ir asmenine laime rasinys. Ar galima suderinti laimę ir pareigą ? justina marcinkevicius. Kas svarbiau pareiga ar asmenine laime.

Ar įmanoma suderinti visuomeninę pareigą ir asmeninę laimę.

Laimė - gyvenimo pilnatvės subjektyvus jausmas, kuris kyla tenkinant dvasinius pažinimo, bendravimo, estetinius ir fiziologinius poreikius. Apskritai laimė yra asmeniškas dalykas – kiekvienam žmogui pačios laimės samprata yra skirtinga. Tokiu metu, kai yra suderinama asmeninė laimė ir visuomeninė pareiga, žmogus jaučia gyvenimo pilnatvę. Tačiau atsiranda žmonių, kurie šių dviejų dalykų nesugeba suderinti ir pareigą atlieka vien tik iš būtinybės, asmeninė laimė tampa neįmanoma.

Žmogus, nesuderindamas visuomeninės pareigos ir asmeninės laimės, pastarosios gali visai netekti. Veikėją, jaučiantį vidinį konfliktą tarp laimės ir pareigos, pavaizdavo sovietmečio ir pastarojo dvidešimtmečio Maironis – Justinas Marcinkevičius draminėje trilogijoje „Mažvydas“.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2014 m.
  • 1 puslapis (482 žodžiai)
  • Mokykla
  • Kristina
  • Ar įmanoma suderinti visuomeninę pareigą ir asmeninę laimę
    9.2 - 5 balsai (-ų)
Ar įmanoma suderinti visuomeninę pareigą ir asmeninę laimę. (2014 m. Gegužės 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/ar-imanoma-suderinti-visuomenine-pareiga-ir-asmenine-laime.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 07 d. 12:49
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo