Ar įmanomas donkichotiškumas šiandien?


Ar įmanomas donkichotiškumas šiandien? Kalbėjimo planas.


Remiantis apibrėžimu, kad donkichotiškas yra aukštų idėjų skatinamas, bet nerealus, tuščiai jėgas eikvojantis žygis, veikla, galima teigti kad šiandien jis yra įmanomas.

Pavyzdys iš kultūrinio gyvenimo apie ispaną Justo Gallego Martinezas, kitaip žinomą kaip Don Justo už jo pasiryžimą savarankiškai pastatyti katedrą.

Pavyzdys iš mokslo, kad mokslas padaro neįmanomą įmanomu, kur kaip neįmanomu atrodantis išradimas šiandien yra laimo mašina.

Donkichotiškumas šiandien yra įmanomas, tik daugybe atvejų jo pavyzdžiai yra visiškai absurdiški.

Savo viešajam kalbėjimui pasirinkau temą “Ar įmanomas donkichotiškumas šiandien”. Prieš pradėdamas savo kalbą, norėčiau supažindinti kas yra Don Kichotas ir kuo ši asmenybė pasižymi. Tai veikėjas iš ispanų rašytojo Migelio de Servanteso romano “Don Kichotas”. Kūrinys pirmą kartą buvo išleistas 1605-aisiais metais įgijo išliekamąją verte, kai kalbama apie patrauklias, bet atgyvenusias ideologijas ir jų grimzty į praeitį, kai pasenusi gyvensena tampa karikatūriška. Šiandien, pasak tarptautinių žodžių žodyno, donkichotiškas yra: “aukštų idėjų skatinamas, bet nerealus, tuščiai jėgas eikvojantis žygis, veikla.” Vadovaujantis šiuo apibrėžimu, manau, kad donkichotiškumas šiandien yra įmanomas ir to pavyzdžių turime kultūriniame gyvenime, moksle.

  • Microsoft Word 9 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (669 žodžiai)
  • Mokykla
  • Žaneta
  • Ar įmanomas donkichotiškumas šiandien?
    10 - 2 balsai (-ų)
Ar įmanomas donkichotiškumas šiandien?. (2019 m. Kovo 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/ar-imanomas-donkichotiskumas-siandien.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 04 d. 03:12
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo