Ar kančia padeda pažinti save?


Ar is tiesu kancia padeda zmogui pazinti save. Ar is tiesu nelaime padeda zmogui pazinti save. Ar is tiesu nelaime padeda pazinti save. Ar is tiesu kancia padeda pazinti save. Ar istiesu nelaime padeda pazinti save literatura. Ar nelaime padeda zmogui pazinti save rasinys. Ar istiesu nelaime padeda pazinti save. Ar is tiesu kancia padeda zmogui suprasti save. Ar is tiesu zmogui kancia padeda pazinti save. Ar nelaime padeda zmogui pazinti save rasinys dievų miškas.

Ar kančia padeda pažinti save?

Visais laikais žmogų lydėjo kančia. Lietuvių liaudies pasakoje „Eglė žalčių karalienė“ vienas iš vaikų ištarė tėvo vardą, nes išsigando jo laukiančios bausmės. Antrojo pasaulinio karo metais daugelis žmonių taip pat patyrė tiek dvasinius, tiek fizinius skausmus. Tačiau ar kančia gali būti naudinga žmogui? Ar žmogus, patyręs skausmą, mokės juo pasinaudoti lyg pagalbininku ateityje? Manau, kad žmonės, kurie sugeba ištverti vidines kančias ir vėliau priimti tinkamą sprendimą yra vienu žingsniu arčiau savęs pažinimo link. Tačiau neretai nutinka ir taip, jog žmogus priima sprendimą kurį jam „įsiūlo“ gyvenimas ir dėl to labai gailisi. Taip pat yra ir tokių, kurie pradeda kovoti su užklupusiomis negandomis, tačiau ši kova pasidaro per sunki.

Kančia yra žmogaus gyvenimo neišvengiamybė. Nėra nei vienos srities kurios ji neaplenktų vienokiu ar kitokiu pavidalu. Dalai Lama XIV yra pasakęs: „...gyvenimą lydi kančia, kančia turi priežastį, kančia gali baigtis, yra kelias išsilaisvinti nuo kančios.“ Tam, kad kažką gautum ateityje, turi kažką ir paaukoti dabartyje arba pragyventi ir stengtis nepražūti likimo siunčiamame išbandyme. Tai puikiai aprašoma XX a. pradžios rašytojo, prozininko Vinco Mykolaičio – Putino psichologiniame romane „Altorių šešėly“. Pagrindinis veikėjas Liudas Vasaris įstoja į kunigų seminariją pats to nenorėdamas ir netrukus supranta, kad toji sritis yra skirta ne jam.

  • Lietuvių kalba Rašinys
  • Microsoft Word 7 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (958 žodžiai)
  • Mokykla
  • Miglė
  • Ar kančia padeda pažinti save?
    10 - 6 balsai (-ų)
Ar kančia padeda pažinti save?. (2015 m. Lapkričio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/ar-kancia-padeda-pazinti-save.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 14:50
×