Ar kompiuteris gali pakeisti knygą?


Informacinių šaltinių apžvalga. Kompiuterio samprata. Knygos samprata. Popierinės knygos mirtis? Šiuolaikinis jaunimas tolsta nuo literatūros. Tyrimo analizė. Išvados. Informacinių šaltinių sąrašas. Priedas.

Tyrimo tikslas: Išanalizuoti žmonių nuomones ar gali kompiuteris pakeisti knygą.

nulemia tą jos pavidalo ir funkcinė variantą, dėl kurio knygos turinys keičiasi kaip leidinio tipas ar rūšis, o pats iš esmės nepakinta. Kitaip tariant, knygos organizacijos struktūra

nustato turinio medžiagos ribas ir vietą joje.

Knygos turinys yra abstrakti sąvoka ir ją išreiškia kitos, konkretesnės, sąvokos – literatūros kūrinys, iliustracijos, grafika, pagalbiniai informaciniai tekstai – kurios savo ruoštu

konkretinamos iki knygos teksto, piešinio, braižinio, nuorodos, komentaro. Knygos tekstas

išreiškiamas per simbolio, skaičiaus sąvokas, t. y. per ženklus plačiąją prasme, susietus tarpusavyje arba pavienius. Toks yra bendriausias knygos turinio suvokimas,

60% apklaustųjų atsakė, kad vidutiniškai perskaito knygų per metus mažiau nei 3. 15% vidutiniškai knygų perskaito mažiau nei 10. 10% atsakė ,jog perskaito daugiau nei 10 knygų per metus. 5% teigė, kad perskaito daugiau nei 20 knygų vidutiniškai per metus. Kitą variantą pasirinko 10% respondentų.

Net 60% apklaustųjų teigė,kad jų nuomone ateityje daugiau perspektyvų turi elektroninės knygos, 30% mano ,kad daugiau perspektyvų turi įprastos popierinės knygos, 10% neturi nuomonės.

30% respondentų tegė, kad renkasi elektroninį skaitymo tipą, tiek pat 30% apklaustųjų renkasi įprastą popierinį skaitymo tipą. 40% apklaustųjų rekasi įvairius skaitymo tipus tiek elektroninį, tiek įprastą popierinį variantą.

15% apklaustųjų atsakė, kad turi įrenginį skirtą el. knygoms skaityti, 70% atsakė, kad neturi, 15% neturi šio įrenginio tačiau planuoja įsigyti.

Kaip matome iš rezultatų didžioji dalis apklaustųjų mano, kurių skaičius sudarė net 70%, kad mažiems vaikams geriau leisti skaityti įprastas popierines knygas, o ne elektronines 30%.

Iš apklausos paaiškėjo, kad dauguma respondentų nemano, jog ateityje popierinės knygos visiškai išnyks. Ne atsakiusių respondentų skaičius sudarė 60% visų apklaustųjų. 30% apklaustųjų mano, kad popierinės knygos vis dėlto išnyks, neturėjo nuomonės šiuo klausimu 10%.

Kaip matome iš rezultatų didžioji dalis apklaustuju, 65% atsakė , kad mokymosi tikslais elektroninės knygos yra patogesnės, o 35% mano , jog elektroninės knygos visdėlto yra nepatogios.

Tyrime dalyvavo nuo 17 iki 42 metų respondentai. Kaip matome daugiausiai buvo apklaustų nuo15 iki 20 metų jie sudarė net 55% apklaustųjų, nuo 21 iki 40 metų dalyvavo 30%, o nuo 40 ir daugiau metų 15% respondentų.

Atlikus apklausą dauguma respondentų mano, kad kompiuteris knygos nepakeis, tačiau teigia, jog elektroninės knygos yra patogesnės.

Apklausus jaunimą apie knygų skaitymą, dauguma teigė, kad knygas mokymosi įstaigose norėtu skaityti elektronines.

  • Sociologija Kursinis darbas
  • Microsoft Word 415 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (2527 žodžiai)
  • Universitetas
  • Livija
  • Ar kompiuteris gali pakeisti knygą?
    10 - 4 balsai (-ų)
Ar kompiuteris gali pakeisti knygą?. (2015 m. Gegužės 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/ar-kompiuteris-gali-pakeisti-knyga.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 08:06
×