Ar lietuvių literatūroje atpažįstami autoriaus biografijos faktai padeda ar trukdo suprasti kūrinį?


Ar lietuvių literatūroje atpažįstami autoriaus biografijos faktai padeda ar trukdo suprasti kūrinį? ( Vincas Mykolaitis Putinas, Antanas Škėma, Balys Sruoga).


Perskaitę knygą mes dažnai pagalvojame - ar tai, kas joje rašoma tiesa, ar tik išgalvota. Kiekvineas autorius kuria savaip, bet, kaip pasakė vokiečių rašytojas, filosofas Johanas Volfgangas Gėtė, menininko kūriniai - tai jis pats. Ši mintis padeda suprasti tai, kad tikriausiai visi autoriai rašydami kūrinius į juos įdeda dalelę savęs, nesvarbu, ar tai išgyvenimas, ar mylima vieta, ar tiesiog pažįstamas žmogus - visa tai sudaro dalį jo kūrybos. Ar tai padeda geriau suprasti kūrinį? Šiandien aš norėčiau aptarti tris rašytojus, kurių kūriniuose pastebimi biografijos faktai padeda labiau suprasti kūrinį.

Visų pirma manau , kad kūrinyje atpažįstami autoriaus biografijos faktai padeda labiau įsigilinti į kūrinį, labiau suprasti jo veikėjų charakterius ar mąstyseną. Juk skaitydami kūrinį kartais pagalvojame, kad veikėjų poelgiai nėra labai logiški, tačiau žinodami autoriaus biografija galime suprasti, kodėl jie pasielgė būtent taip , o ne kitaip. Autoriaus biografijos detalės aptinkamos žymaus XX a. rašytojo Vinco Mykolaičio-Putino psichologiniame intelektualiniame romane ,,Altorių šešėly”. Šis kūrinys yra iš dalies autobiografiškas, nors pats autorius teigė, kad romanas nėra autobiografinio pobūdžio, tiek autorius, tiek romano pagrindinis veikėjas Liudas Vasaris įstojo į kunigų seminarija dėl tėvo noro ir paties siekio dirbti tėvynei.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (764 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Domas
  • Ar lietuvių literatūroje atpažįstami autoriaus biografijos faktai padeda ar trukdo suprasti kūrinį?
    10 - 1 balsai (-ų)
Ar lietuvių literatūroje atpažįstami autoriaus biografijos faktai padeda ar trukdo suprasti kūrinį? . (2017 m. Kovo 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/ar-lietuviu-literaturoje-atpazistami-autoriaus-biografijos-faktai-padeda-ar-trukdo-suprasti-kurini.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 05 d. 16:04
×
116 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo