Ar lietuvių romanai yra stiprūs?


Ar pritariate teiginiui , kad lietuvių romanai yra stiprūs ? Savo požiūrį pagrįskite. Mykolaičio - Putino ,. Katiliškio ,. Kunčino kūryba.


Ar pritariate teiginiui, kad lietuvių romanai yra stiprūs? Savo požiūrį pagrįskite V. Mykolaičio - Putino, M. Katiliškio, J. Kunčino kūryba

Pirmiausia, romanas – epo žanras, pasakojamasis didelės apimties, laisvos sandaros kūrinys. Romanas įprasmina pasaulį kaip žmogiškų kontaktų tinklą, kuris niekad neišyra ir nesibaigia, nes nesibaigia ir žmonių bendravimas. Bendriausia prasme romanas yra privataus gyvenimo epas. Tai labiausiai besikeičianti pasakojimo forma. Romanas – sintetinis žanras: jame susilydo daugelio literatūros žanrų ypatybės. Kadangi romanas yra nuolat kintantis žanras, tačiau išlaikantis pagrindines tradicijas, negalime vienareikšmiškai pasakyti, kuris šio žanro kūrinys yra geras, o kuris – ne. Mano nuomone, lietuvių literatūros romanai atitinka tiek tradicinio, tiek šiuolaikinio romano stilius, todėl juos galima laikyti stipriais kūriniais. Tad šiandien bandysiu pristatyti, kai kuriuos lietuvių literatūros romanus ir išreikšti savo požiūrį, kodėl jie yra laikomi gerais kūriniais.

Pirmiausia, pakalbėkime apie tai, kaip analizuodami individualią psichiką, romanų rašytojai kartu siekė perteikti universalią žmogišką patirtį. Ši patirtis yra atitrūkusi nuo konkrečių socialinių ir istorinių sąlygų, akcentuojamas įvairių epochų ir socialinių grupių žmonių mąstysenos ir jausenos bendrumas. 20 a. rašytojas Vincas Mykolaitis – Putinas psichologiniame romane „Altorių šešėly“ autorius aprašė būtent jauno žmogaus vidinį konfliktą, kuris būdingas ne tik to laikmečio asmenybei.

  • Lietuvių kalba Kalbėjimo potemės 2018
  • Microsoft Word 13 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1225 žodžiai)
  • Mokykla
  • Diana
  • Ar lietuvių romanai yra stiprūs?
    10 - 2 balsai (-ų)
Ar lietuvių romanai yra stiprūs?. (2016 m. Balandžio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/ar-lietuviu-romanai-yra-stiprus.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 21:24
×