Ar lietuvių tautai skirta išnykti? rašinys


Ar lietuviu tautai skirta isnykti samprotavimas. Samprotavimo rasinys husovianas. Tauta rasinys. Kas aprašoma husoviano giesme apie stumbra. Giesme apie stumbra vytauto vertybes siais laikais. Ar lietuviu tautai skirta isnykti tema. Meile tautai. Rasinys apie lietuvių kalbą ir jos išnikimą. Rasinys apie tauta. Ar lietuvi tautai skirta išnykti.

Ar lietuvių tautai skirta išnykti?

Anksčiau lietuviai buvo žinomi visame pasaulyje kaip stipri tauta, gyvenanti neapsakomo grožio žemėse, kitaip žinoma kaip LDK – Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė. Laikui bėgant, situacija keitėsi. Šiais laikais lietuviai vis mažiau žinomi plačiame pasaulyje. Taigi kyla klausimas, kokios yra to priežastys? Ar skirta tautai išnykti?

Vytauto Didžiojo valdymo laikais lietuviai gyveno Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje, kuri driekėsi net iki Juodosios jūros. Iš Mikalojaus Husoviano „Giesmės apie stumbrą“ sužinome, kokia stipri, graži bei įtakinga buvo Lietuva. Giesmėje aprašomas ne tik stumbras, jo dydis, ištvermė, galia, jo medžiojimo ypatumai, bet taipogi nėra pamiršta gamta, jos grožis, miškai, kuriais taip didžiavosi tauta. Šiame kūrinyje minimas Vytautas Didysis, kuris, pasak Husoviano, yra tikras renesansinio valdovo idealas. Tuo laikotarpiu lietuvių tauta buvo plačiai žinoma visur, ypač didelę įtaką ji darė kaimyninėms tautoms.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2013 m.
  • 1 puslapis (449 žodžiai)
  • Mokykla
  • Tomas
  • Ar lietuvių tautai skirta išnykti? rašinys
    10 - 3 balsai (-ų)
Ar lietuvių tautai skirta išnykti? rašinys. (2013 m. Vasario 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/ar-lietuviu-tautai-skirta-isnykti-rasinys.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 16 d. 15:51
×
127 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo