Ar literatūros kūrinyje atpažįstami autoriaus biografijos faktai padeda suprasti kūrinį?


Literatūra kultūra 29 potemė. Taip pat , kūrėjo asmeninė patirtis leidžia geriau suvokti kūrinį įsijausti į jo išgyvenimus.


Kiekvienas žmogus gyvenime patiria tiek nuosmukių , tiek ir pakilimų. Daugelis rašytojų savo kūryboje vaizduoja tikrus išgyvenimus, įvykius bei žinoma emocijas, kurie buvo patirti tam tikrame gyvenimo tarpsnyje ir turėjo labai didelę įtaką jų kūryboje. Skaitant kūrinį ne visada būna aišku ,kas norėta pasakyti, bet panagrinėjus rašytojo biografiją atrandami gyvenimo įvykiai, panašūs į vaizduojamus grožiniame kūrinyje. „Vanda Juknaitė yra pasakiusi:,, Joks menas nesuteikia tiek informacijos apie žmogų, kaip literatūra.“ Juk dažnai, manau, galime išgirsti iš mokytojų kalbų, kad būtinai reikia žinoti apie rašytojo gyvenimą, nes pasitaiko kūrinių , kurie būna neatsiejami nuo biografijos ir be jos negalėsime suprasti kūrinio esmės. Taigi, remdamasi grožinės literatūros kūriniais bandysiu aptarti kūrinyje atpažįstamų biografinių faktų įtaką kūrinio supratimui ir kodėl jie svarbūs skaitant kūrinius.

Be to, rašytojo kūriniais , kuriuose yra išreiškiami stiprūs jausmai ,yra lengviau patikėti, jeigu tai yra susiję su realiais autoriaus išgyvenimais. Kartais galime pamatyti , kad rašytojų kūriniai yra persmelkti pesimizmo , liūdnos nuotaikos. Pasidomėjus autoriaus biografija, suprantama , kodėl kūriniuose yra tiek daug stiprių išgyvenimų bei sielvarto . Manau , kad daugelis sutiktų, jog perskaičius kūrinį pirmą kartą, kai dar nieko nežinome apie autoriaus biografiją , jis mums nesukelia tiek daug jausmų , kaip tada , kai sužinome apie rašytojo gyvenimo įvykius prieš skaitant , tada mes galime suprasti kiekvieno žodžio reikšmę ir jausmai tada pasikeičia. Dabar yra būtina pakalbėti apie Nepriklausomybės laikais išaugusios poetės Salomėjos Nėries gyvenimo kelio vingius. Kaip žinote, dažnai Nėris yra vadinama išdavike dėl dalyvavimo SSRS Aukščiausiosios Tarybos posėdyje Kremliuje, kurio metu Lietuva buvo priimta į SSRS sudėtį, už liaupses Stalinui, komunistinei santvarkai, lojalumą sovietinei valdžiai, už šios poetės ir kitų aktyvistų iš Maskvos „parvežtą Stalino saulę“.

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1543 žodžiai)
  • Mokykla
  • Diana
  • Ar literatūros kūrinyje atpažįstami autoriaus biografijos faktai padeda suprasti kūrinį?
    10 - 4 balsai (-ų)
Ar literatūros kūrinyje atpažįstami autoriaus biografijos faktai padeda suprasti kūrinį?. (2016 m. Balandžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/ar-literaturos-kurinyje-atpazistami-autoriaus-biografijos-faktai-padeda-suprasti-kurini.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 17:22
×