Ar naudinga skaityti privalomąją literatūrą?


Privalomos literatūros sąrašas mokinių nesudomina knygomis. Onore de Balzako knyga „ Tėvas Gorijo “. Antroji knyga. Pagal atliktą bendraamžių apklausą internete.


Vis labiau mūsų visuomenėje pastebima, kad šiuolaikinis jaunimas tolsta nuo knygų. Atsiranda naujosios technologijos, kurios užgožia knygų skaitymą ir dar labiau atitraukia nuo privalomų skaitinių.Jos atima didžiąją dalį laiko, kurį šiuolaikinis paauglys galėtų praleisti skaitydamas. O dar, kai mokykloje užduoda skaityti knygą, kuri yra iš privalomų skaitinių sąrašo ir ta knyga yra ganėtinai sena, išvis dingsta noras skaityti.Be jokios abejonės,yra tokių paauglių,kurie daug skaito ir atranda įdomių knygų.Taigi,norėčiau aptarti kokias knygas skaitau aš ir mano bendraamžiai.

Mokiniai ir paaugliai dažniausiai renkasi skaityti modernią, šiuolaikinę literatūrą, kuri jiems yra artimesnė. Skaitydami šiuolaikinę literatūrą, randame rašytojų naujovių, naujų keliamų problemų. Be to skaityti knygą, kuri yra parašyta visai neseniai daug įdomiau, nes geriau pateikiamas knygos siužetas, daugiau naujovių knygoje. Šiuolaikinės literatūros skaitymą dar lemia knygos populiarumas, reitingai. Vienos iš populiariausių knygų vis dar išlieka Džoanos Rouling knygos „Haris Poteris“ ir Suzannes Collins „Bado žaidynės“. Šios knygos labai sudomina jaunimą savo siužetu, fantazija, be to pagal šias knygas yra sukurti filmai, todėl dažnai įdomu perskaityti knygą, o paskui pažiūrėti filmą. Mokiniai teigia jog, skaitydami senesnio laikotarpio knygas, sunku suprasti veiksmo vietą, dažnai vartojami žodžiai, kurių mes nesuprantame.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (939 žodžiai)
  • Mokykla
  • Dovilė
  • Ar naudinga skaityti privalomąją literatūrą?
    10 - 5 balsai (-ų)
Ar naudinga skaityti privalomąją literatūrą?. (2016 m. Kovo 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/ar-naudinga-skaityti-privalomaja-literatura.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 07:09
×