Ar nuotraukų gausa socialiniuose tinkluose, naujienų portaluose nenuvertina žmogaus atvaizdo potemė


Lietuvių kalbėjimo potemės 2018.

4. „Ar nuotraukų gausa socialiniuose tinkluose, naujienų portaluose nenuvertina žmogaus atvaizdo?“ – klausia fotografė Dovilė Budreikaitė-Dagienė. Argumentuotai išsakykite savo požiūrį į menininkės keliamą klausimą.


Jungtinių Amerikos Valstijų psichologė Linda Henkel yra pasakiusi, jog fotografijos šiandien daromos iš esmės ne tam, kad vėliau padėtų prisiminti vienus ar kitus įvykius, bet kad praneštų pasauliui- štai tokius jausmus aš išgyvenu čia ir dabar. Noras ir galimybės skelbti apie save pasauliui ypač padidėjo XXI a., atsiradus socialiniams tinklams. Kita vertus, fotografė Dovilė Budreikaitė – Dagienė svarsto, ar nuotraukų gausa socialiniuose tinkluose bei naujienų portaluose nenuvertina žmogaus atvaizdo. Šiandien vis labiau įsivyrauja požiūris: jei tavęs nėra nuotraukose ir socialiniame tinkle, – tavęs nėra niekur, todėl mano požiūriu, fotografijų gausa iš tiesų nuvertina ir pakeičia tikrąjį žmogaus atvaizdą.

XXI-ajame amžiuje, kai technika tobulėja ne dienomis, o valandomis, jau sunku rasti žmogų, kuris nesinaudoja telefonu, negalinčiu fotografuoti. Anksčiau, kai fotoaparatai dar tik radosi, nuotraukos buvo daug labiau vertinamos, joms ruoštasi labiau, būta laikų, kai tai buvo prabangos ženklas. Be jokios abejonės, maža tų, kurie nemokėtų ir tų nuotraukų tobulinti įvairiomis programomis.

Ar nuotraukų gausa socialiniuose tinkluose, naujienų portaluose nenuvertina žmogaus atvaizdo potemė. (2016 m. Balandžio 17 d.). http://www.mokslobaze.lt/ar-nuotrauku-gausa-socialiniuose-tinkluose-naujienu-portaluose-nenuvertina-zmogaus-atvaizdo-poteme.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 09:37