Ar pažymiai yra svarbus studentų kompetencijų vertinimo kriterijus, priimant juos į darbą? Kodėl?


Ar pažymiai yra svarbus studentų ar absolventų kompetencijų vertinimo kriterijus , priimant juos į darbą ? ?‘‘. Ar pažymiai yra svarbus studentų ar absolventų kompetencijų vertinimo kriterijus , priimant juos į darbą ? Kodėl.


Dažnas studentas baigęs universitetą skuba surasti darbą pagal specialybę, atsitinka taip, kad jis nebūna priimtas dėl kompetencijų ar patirties stokos, nors universitetą baigę puikiais pažymiais. Bet geri pažymiai tai ne vienintelis privalumas ieškant darbo. Nors dauguma iš mūsų mano, jog puikiai baigta mokykla ar universitetas atidaro visas durys į geresnę ateitį, tačiau darbo rinkoje taip nėra. Gerą darbo vietą gali gauti kiekvienas ir ne būtinai tik tas, kuris turi gerus pažymius atestate. Vienas iš Harvardo universitetų profesorių Danielis Koretzas sako, jo net vaikai kurie gauna gerus pažymius už testą ar kontrolinį darbą, aukščiausias pažymys yra tik vienas iš sėkmės matavimo būdų. Deja, ši sėkmė ne visada lydi mokinį iki galo.Yra daug kitų dalykų, kurių mokyklos bei kai kada universitetų vertinimo sistema negali patikrinti ar įvertinti. Dėl to manau, jog pažymiai nėra svarbus studentų (ar absolventų) kompetencijų vertinimo kriterijus, priimant juos į darbą.

Visų pirma, studento kompetencijų lygį galima pamatuoti, ne tik gerų pažymių turėjimu, bet ir įvairių kitų vertinimo kriterijų pagalba, kurių mokyklos, bei kai kada universitetų vertinimo sistema negali pamatuoti.Tai būtų besimokančiojo pastangos, kūrybiškumas, kritinis mąstymas, smalsumas, bendradarbiavimas, gerumas, pagarba, socialinis ir emocinis intelektas, nuoširdumas ir iniciatyva. Jei žmogus sugeba kritiškai mąstyti, jis sugebės laviruoti nesibaigiančiame informacijos sraute, galės atrinkti tik jam reikalingą informaciją, bei atneš daug svarbių ir įdomių idėjų į darbą. Gabumas bendradarbiauti, kuris ypač reikalingas kolektyvinėse darbo grupėse studentui labai vertingas sugebėjimas, jei darbininkas pastebės šį talentą, jis gaus aukso vertą darbininką kuris pritrauks daug klientų vien tik tinkamos komunikacijos pagalba. Kaip minėjau tokie sugebėjimai nėra vertinami pažymių nei mokykloje, nei universitete. Mano manymu, daug pastangų sutelkęs ne į gerus pažymius, bet į savo teorinių žinių perteikimą į praktinę veiklą studentas yra žymiai naudingesnis darbininkas nei dešimtukininkas, tik su gerai išlaikytų testu ar egzaminu.

  • Komunikacijos Referatas
  • Microsoft Word 40 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1611 žodžiai)
  • Universitetas
  • Emilija
  • Ar pažymiai yra svarbus studentų kompetencijų vertinimo kriterijus, priimant juos į darbą? Kodėl?
    10 - 2 balsai (-ų)
Ar pažymiai yra svarbus studentų kompetencijų vertinimo kriterijus, priimant juos į darbą? Kodėl?. (2017 m. Lapkričio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/ar-pazymiai-yra-svarbus-studentu-kompetenciju-vertinimo-kriterijus-priimant-juos-i-darba-kodel.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 14:46
×