Ar reguliariai sportuojantys ir aktyvūs žmonės išsiskiria kūrybiškesniu mąstymu nei nesportuojantys?


Mokslinis tyrimas. Hipotezė. Tyrimo duomenys. Tyrimo eiga. Kūrybinės užduoties sandara. Pirmosios kūrybinės užduoties rezultatai. Pirmosios kūrybinės užduoties atsakymų pavyzdžiai. Antrosios kūrybinės užduoties rezultatai. Anketos pavyzdys. Išvados. Reikia įkvėpimo?. Išeikite pasivaikščioti. Fizinė mankšta ir smegenų sveikata. Skaitmeninių prietaisų poveikis smegenims.


Reguliariai sportuojantys ir aktyvūs žmonės išsiskiria kūrybiškesniu mąstymu nei nesportuojantys.

Dalyviai: studentai Amžiaus amplitudė: 19 – 22 metai Tyrimo vieta: Žurnalistikos institutas Tyrimo būdas: kūrybinė užduotis Kūrybinei užduočiai skirtas laikas: 1 dalis: 3 min 2 dalis: 2 min.

Pakvietėme 24 studentus dalyvauti eksperimente. Tyrimo vieta pasirinkome Žurnalistikos institutą, nes mažoje auditorijoje buvo lengviau kontroliuoti eksperimentinę grupę. Tyrimų dalyviams buvo paaiškinta, kad anketos anoniminės (buvo prašoma jas sulankstyti prieš surenkant), todėl buvo paprašyta nesukčiauti.

Dalyviams išdalinome anketas, kuriose reikėjo nurodyti: amžių; ar sportuoja tris kartus į savaitę arba daugiau (atsakymo pasirinkimas: taip / ne); ar vaikšto ne mažiau nei 1 valandą per dieną gryname ore arba yra kitaip aktyvūs (atsakymo pasirinkimas: taip / ne).

Pirmoje tyrimo dalyje dalyviai turėjo sugalvoti visus galimus rašiklio panaudojimo būdus (tam skirtas laikas: 3 min.).

Pirmąją kūrybinę užduotį ( rašiklio panaudojimo būdai) dalyviai išsprendė panašiai, nepriklausant nuo to, ar jie yra fiziškai aktyvūs ar ne: visi atsakė į klausimus ir sugalvojo panašų kiekį pavyzdžių, tačiau nedidele persvara laimėjo fiziškai aktyvūs dalyviai.

Rašiklio panaudojimo būdai: rašyti; piešti; panaudoti kaip liniuote linijai nubrėžti; vietoj šaukštelio arbatai maišyti; panaudoti kaip siūlų ritę;.

Gadinti kitiems nervus (spaudinėjant tušinuko jungiklį); molio ar kitų meno dirbinių raižiklis.

  • MS PowerPoint 1008 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 26 puslapiai (827 žodžiai)
  • Universitetas
  • Greta
  • Ar reguliariai sportuojantys ir aktyvūs žmonės išsiskiria kūrybiškesniu mąstymu nei nesportuojantys?
    10 - 2 balsai (-ų)
Ar reguliariai sportuojantys ir aktyvūs žmonės išsiskiria kūrybiškesniu mąstymu nei nesportuojantys?. (2016 m. Gegužės 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/ar-reguliariai-sportuojantys-ir-aktyvus-zmones-issiskiria-kurybiskesniu-mastymu-nei-nesportuojantys.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 17:59
×