Ar reikalingas logistas įmonėje? Teigiami ir neigiami elementai analizuojant logisto darbą


Logistikos sąvoka ir ištakos. Logistikos reikšmė įmonėje. Išvados. Literatūros sąrašas. Priklausomai nuo veiklos rūšies, logistika įmonėje gali būti labai paprasta arba labai sudėtinga.

Temos aktualumas. Logistikos specialistų paklausa auga. Tai galima paaiškinti padidėjusia konkurencija rinkoje. Šiandien ne taip sunku patekti į rinką, bet kaip išsilaikyti joje? Įmonėms nebeužtenka plataus prekių asortimento ir patrauklių kainų. Siekdami konkurencingumo verslai turi vartotojų poreikius tenkinti greitai ir efektyviai, patirdami kuo mažiau sąnaudų. Šiame procese svarbų vaidmenį atlieka logistika, kuri pamažu tampa vienu iš svarbiausių konkurencingumo veiksnių.

Verslas tampa konkurencingu, logišku. Logistika - tai racionalus ir efektyvus išteklių paskirstymas (ne tik laikymas ir vežimas, bet ir pavyzdžiui, biuro logistika). Chaotiškas verslas yra nesėkmingas, neįdomus ir galiausiai pralaimintis, dėl didelių sąnaudų. Prieš keletą metų dar buvo manoma, kad raktas į sėkmę versle yra vadovai. Šiandien jau aišku, kad vien gerų vadovų nepakanka. Dideliu įmonės pranašumu prieš konkurentus tampa kvalifikuotas logistikos specialistas.

Logistikos atsiradimo istorija prasidėjo dar pirmaisiais žmonijos vystymosi laikotarpiais ir buvo svarbi šių procesų dalis. Visais laikais buvo aišku, kad gėrybės, kurių žmonės nori, ne visuomet yra ten, kur jas norima vartoti, arba jos yra nepasiekiamos tada, kada jų reikia. Senovės žmonės galėjo turimas gėrybes iš karto suvartoti jų buvimo vietoje arba perkelti jas į kitą vietą ir suvartoti vėliau. Tačiau dėl transporto ir sandėliavimo galimybių nebuvimo, perkėlimo ir laikymo galimybės buvo labai ribotos. Tai vertė žmones gyventi arti reikiamų išteklių šaltinių ir ribojo vartojimo asortimentą. Žmonijai vystantis ir plečiantis, augant vartojimo ir gamybos mastams, šie suvaržymai buvo šalinami tobulinant transporto priemones, sandėliavimo metodus ir pan. – t.y. vystant logistikos sistemą.

Moderni logistikos sistema susiformavo karybos srityje. Dėl poreikio greitai ir dideliais atstumais pervežti didelius kiekius ginkluotės ir kitų atsargų, efektyvi logistikos veikla šioje srityje buvo gyvybiškai svarbi. R. Palšaičio (2010, 10 psl.) teigimu, žmonijos istorijoje karai buvo laimimi gerai suorganizavus logistiką arba pralaimimi dėl jos trūkumų. Verslo įmonėse logistikos reikšmė pripažinta gerokai vėliau.

  • Logistika Referatas
  • Microsoft Word 32 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1831 žodžiai)
  • Kolegija
  • Agnė
  • Ar reikalingas logistas įmonėje? Teigiami ir neigiami elementai analizuojant logisto darbą
    10 - 9 balsai (-ų)
Ar reikalingas logistas įmonėje? Teigiami ir neigiami elementai analizuojant logisto darbą. (2015 m. Lapkričio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/ar-reikalingas-logistas-imoneje-teigiami-ir-neigiami-elementai-analizuojant-logisto-darba.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 08:14
×