Ar reikia ieškoti gyvenimo prasmės?


Ar reikia ieškoti gyvenimo prasmės?

Visi senovės mokymai bei filosofinės kryptys gyvenimo prasmę interpetuodavo įvairiai, pateikdami skirtingus atsakymus. Tačiau daugeliui mūsų gyvenimo prasmė yra vidinis gyvenimo suvokimas. Suvokimo beieškant iškylantys klausimai, kodėl viskas yra būtent taip kaip yra, kokia yra mano egzistencijos priežastis ir gyvenimo tikslas, atskleidžia gyvenimo prasmę, kuri gali nušviesti mūsų gyvenimo kelius.

Gyvenimo prasmės ieškojimas yra savotiškas savęs pažinimas. Anksčiau arba vėliau daugelis žmonių susiduria su šiuo klausimu. Jausdami materialinio pasaulio perteklių, žmonės dažnai supranta, kad materialieji turtai neatneša amžino pasitenkinimo. Nuo to lūžio taško mes pradedame dirbti su savimi ir gilintis į visas gyvenimo vingrybes bei subtilybes, taip norėdami suprasti, kas iš tikro mus tenkina ir kas yra didžioji gyvenimo prasmė, kuri kiekvienam yra skirtinga. Nuo seno, neabejoju, kad jau nuo pat žmogaus atsiradimo, žmonės bandė suprasti supantį pasaulį ir įžvelgti jame bent truputėlį prasmės. Pavyzdžiui, senovėje poetai, rašytojai, dramaturgai pasitraukdavo į atokias vietas, kur dienų dienas praleisdavo bandydami įminti gyvenimo prasmę.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2015 m.
  • 2 puslapiai (692 žodžiai)
  • Mokykla
  • Aleksonas
  • Ar reikia ieškoti gyvenimo prasmės?
    10 - 3 balsai (-ų)
Ar reikia ieškoti gyvenimo prasmės?. (2015 m. Gegužės 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/ar-reikia-ieskoti-gyvenimo-prasmes.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 23 d. 14:58
×
143 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo