Ar reikia Lietuvai euro?


Kodel lietuvai reikia euro. Ar lietuvai reikia euro. Kodel lietuva neturi euro. Kodel lietuvai nereikia euro. Kodel nereikia ivesti euro. Kodel neverta lietuvai isivesti eura. Kodel nereikia euro. Kodel+reikia+ivesti+eura. Kodel lietuva neturi euro?. Ar reikia euro.

Ar reikia Lietuvai euro? Yra daug priežasčių kodėl Lietuvai reikia euro ir kodėl nereikia. Bandysime panagrinėti abu atvejus. Įsivedus eurą, didžiausios naudos Lietuva gautų plečiantis prekybai su euro zonos valstybėmis. Kai šalis, tokia kaip Lietuva, neturi savo valiutos, sumažėja prekybos vykdymo kaštai – su euro zonos valstybėmis prekiaujančioms įmonėms nebereikėtų nuolat keisti litų į eurus ir atgal. Šis argumentas žiniasklaidoje dažnai akcentuojamas kaip vienas svarbiausių, tačiau yra klaidingai interpretuojamas, todėl euro priešininkai tuo naudojasi. Iš tiesų šiame procese gali net būti sunku įžvelgti naudos, nes mūsų šalies eksportuotojai komisinius už litų – eurų keitimą sumoka mūsų banko sistemai. Todėl iš esmės tai, ką sutaupytų įmonės, praras mūsų banko sistema.Kitas oponentų argumentas tas, kad tie komisiniai per metus sudaro tik apie 30 mln. litų, ir tai nėra reikšminga suma, kuri būtų svarbus argumentas įvesti eurą.

Yra daug priežasčių kodėl Lietuvai reikia euro ir kodel nereikia. Bandysime panagrinėti abu atvejus.

įsivedus eurą, didžiausios naudos Lietuva gautų plečiantis prekybai su euro zonos valstybėmis. Šie skeptiški argumentai buvo paneigti garsiame dokumente - europos komisijos 1990 metų raporte viena europa - vieni pinigai . Ji, vertindama euro įvedimo naudą, konstatavo, kad es šalys, atsisakiusios valiutos, kasmet dėl valiutos keitimo kaštų eliminavimo padidins bvp nuo ketvirčio iki pusės procento. Papildomas argumentas už eurą yra tas, kad, kai šalis neturi savo valiutos, išnyksta ir galimos su ta valiuta siejamos problemos. Tai ypač aktualu mažoms valstybėms, kurios neturi ilgą laikotarpį kauptos reputacijos, o tokia ir yra Lietuva. Į tokių šalių valiutas dažniausiai žiūrima gana įtariai. Prekybos partneriai, užsienio investuotojai neatmeta galimybės, jog gali pasitaikyti kokių nors nemalonių siurprizų, susijusių su ta valiuta.

  • Microsoft Word 6 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (453 žodžiai)
  • Simonas
  • Ar reikia Lietuvai euro?
    10 - 3 balsai (-ų)
Ar reikia Lietuvai euro?. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/ar-reikia-lietuvai-euro.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 18 d. 09:40
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo