Ar rezignacija, nuolankumas yra lietuviui būdingi bruožai?


Ar lietuviams budingas nuolankumas. Nuolankumas lietuviu literaturoje. Nuolankumas rasinys. Lietuviams budingas nuolankumas. Ar lietuviui budingas nuolankumas. Ar pritariate poziuriui kad lietuviams budingas nuolankumas. Nuolankumo tema lietuviu literaturoje. Nuolankumas literaturoje. Ar lietuviams budingas nuolankumas rasinys. Ar lietuviams budingas nuolankumas?.

Ar rezignacija, nuolankumas yra lietuvio bruožai?

Visais laikais egzistavo dvi žmonių grupės: maištininkai, ne tik kovojantys už savo idėjas, kurios neretai prieštarauja nusistovėjusiai tvarkai, bet ir žūtbūt įgyvendinantys savo sumanymą bei prisitaikėliai, dažnai mėgstantys garsiai išreikšti savo nuomonę, tačiau tai ir telieka bereikšmės kalbos, nes jas lydi ne pastangos keisti, bet nuolankus nusileidimas stipresnėms jėgoms. Istorijoje galime aptikti tų retų atvejų, kuomet vieninga ir subrendusi tauta sugeba pasipriešinti. Geras to pavyzdys – Suomija, po Antrojo Pasaulinio karo neprisidėjusi prie nuolankesnių Baltijos šalių, tapusių Sovietų Sąjungos dalimi, ir išsaugojusi nepriklausomybę tik savo užsispyrimu ir mokėjimu tinkamai pasipriešinti. O kokie esame mes, lietuviai? Pažvelkime į XIX a. žmogų. Juozo Tumo – Vaižganto apsakyme ,,Dėdės ir dėdienės“ ryškūs du veikėjai: Mykolas ir Severja.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2013 m.
  • 1 puslapis (340 žodžiai)
  • Mokykla
  • Augustė
  • Ar rezignacija, nuolankumas yra lietuviui būdingi bruožai?
    9 - 1 balsai (-ų)
Ar rezignacija, nuolankumas yra lietuviui būdingi bruožai?. (2013 m. Rugsėjo 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/ar-rezignacija-nuolankumas-yra-lietuviui-budingi-bruozai.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 25 d. 22:04
×