Ar savo namus dar galime pavadinti gyvenimu?


Rasinys apie namus. Ar zmogui svarbu tureti namus. Rasinys ar zmogui svarbu tureti namus. Ar svarbu zmogui tureti namus rasinys. Namų reikšmė lietuvių literatūroje. Namu svarba literaturoje. Namų reikšmė senovės lietuviams. Rasinys apie namu svarba. Namu reiksme literaturoje. Namų erdvė lietuvių literatūroje.

Daugelyje literatūros kūrinių rašoma apie namų svarbą žmonėms, gyvenusiems senovėje. Pasakojama, kad namuose vykdavo religinės apeigos, būdavo švenčiamos šventės, laikui einant, tai tapo tradicija. Tai buvo žmonės, kuriems gyvenimas - tai ne tik egzistavimas, plaukimas pasroviui ar prieš srovę, bet ir jų namai, sodybos. Ar namai vis dar yra išlikę erdvės centru? Ko trūksta šiuolaikinių žmonių namuose? Šiuolaikiniai žmonės yra kitokie negu mūsų senoliai. Jie kitaip žiūri į namus ir gyvenimą. Senolių namai kaip vieni svarbiausių reiškinių, kuriuos kurdamas žmogus jau gali įrodyti savo nepriklausomybę nuo gamtos bei aplinkos veiksnių.

Ar namai vis dar yra išlikę erdvės centru? Ko trūksta šiuolaikinių žmonių namuose?.

šiuolaikiniai žmonės yra kitokie negu mūsų senoliai. Romualdas granauskas yra parašęs apysaką gyvenimas po klevu , kurios pagrindinė veikėja yra senoji kairienė. Kūrinyje pasakojama, kaip moteris stovėjo ant kalno esančiose kapinėse ir žvelgė į laukus, kur kadaise buvo trobos. Kur tik juodesnė žemė, ten stovėjo troba. Tai rodo, jog tenai virė gyvenimas. Šilti jausmai, neužmirštami atsiminimai, vaikščiojimas grindimis persidavė žemei ir paliko randą. Tik kairienė neleido nugriauti savo namų, nes tai vienintelis jos turtas, kuriame telpa visi prisiminimai. Ir vėliau ji taip pat drąsiai puola ginti savo namų, pamačiusi lekiantį traktorių tiesiai į juos.

Tenka pripažinti, bet šiuolaikinių žmonių gyvenimas svetimėja, tampa šaltesnis ir trapesnis. Labai mažai laiko skiriame šeimai. Nebesusėdame tiek dažnai ir nebepasipasakojame, kaip sekėsi mokykloje, darbe ar treniruotėse.

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2011 m.
  • 1 puslapis (367 žodžiai)
  • Mokykla
  • Martynas
  • Ar savo namus dar galime pavadinti gyvenimu?
    10 - 1 balsai (-ų)
Ar savo namus dar galime pavadinti gyvenimu?. (2011 m. Balandžio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/ar-savo-namus-dar-galime-pavadinti-gyvenimu.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 04:22
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo