Ar šeimos socialinis statusas tiesiogiai įtakoja (formuojamą)jaunimo šeimos vertybių ugdymą?


Ar seima daro itaka formuojant vyro vaidmeni. Seima darbas statusas. Kaip itakoja seimos kultura jaunimui.

Sociologijos kursinis darbas. Įvadas. Šeimos socialinis - ekonominis statusas gyvenimo vertybių kontekste. Socialinio- ekonominio šeimos statuso samprata. Individų poreikiai, šeimos modelis, funkcijos, kūrimo motyvai. Lyčių vaidmenys. Individų tarpusavio santykiai. Jaunimo prioritetinės vertybės. Literatūra.


Tyrimo problema

Iškyla būtinybė analizuoti ekonominio gyvenimo ir šeimos pokyčius, permainas, paveikusias jaunimą naujame sociokultūriniame kontekste, pastaruoju metu išryškėjusius negatyvius reiškinius, sąlygojančius jaunuolių santykius su tėvais, jų ketinimus, laisvalaikio praleidimo galimybes, finansinę ir socialinę padėtį bei šeimos statusą, atkreipiant dėmesį į moters ir vyro vaidmenį šeimoje bei visuomenėje. Sudėtinga socialinių, ekonominių ir kultūrinių faktorių sąveika daro poveikį visai gyvenimo kokybei, saviraiškai.

Todėl yra būtina įvertinti veiksnius, turinčius įtakos jaunuolio vertybinėms orientacijoms, jo šeimos ekonomines galimybes ir socialinį statusą, turintį įtakos tolesniam jaunuolio gyvenimui ir požiūrio į savo šeimos kūrimą formavimui.

Probleminiai klausimai:

Koks yra studentų socialinis statusas?

Kokios vertybės turi didžiausą reikšmę ir įtaką šeimos modelio formavime?

Kas turi didžiausią įtaką?

Tyrimo tikslas. Išsiaiškinti, kaip šeimų socialinis statusas bei santykiai šeimose įtakoja studentų (jaunimo) gyvenimo vertybes.

Tyrimo uždaviniai:

Apibūdinti šeimos statusą kintančios visuomenės kontekste ir studentų prasmingo gyvenimo vertybes. Analizuojant teorinę literatūrą nustatyti socialinį-ekonominį šeimos statusą.

Atlikti empirinį tyrimą ir nustatyti Kauno universitetų studentų, įvairių socialinio statuso, gyvenimo šeimoje vertybes.

  • Sociologija Kursiniai darbai
  • 2014 m.
  • Egle
  • 23 puslapiai (5581 žodis)
  • Universitetas
  • Sociologijos kursiniai darbai
  • Microsoft Word 51 KB
  • Ar šeimos socialinis statusas tiesiogiai įtakoja (formuojamą)jaunimo šeimos vertybių ugdymą?
    10 - 4 balsai (-ų)
Ar šeimos socialinis statusas tiesiogiai įtakoja (formuojamą)jaunimo šeimos vertybių ugdymą?. (2014 m. Vasario 18 d.). http://www.mokslobaze.lt/ar-seimos-socialinis-statusas-tiesiogiai-itakoja-formuojamajaunimo-seimos-vertybiu-ugdyma.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 16:18