Ar senovės istorija dar gyva žmonių atmintyje? rašinys


Ar senovės istorija dar gyva žmonių atmintyje? rašinys.


Šiais laikais su kiekviena diena žmonės vis labiau susitelkia į ateities planus, taip pat yra nemažai žmonių, aukštinančių gyvenimo šia akimirka idėją. Jie atsisako gręžtis į praeitį ar nuolat planuoti ateitį, tačiau ar dėl tokio asmenų beatodairiškumo nenukenčia senovės istorija ir jos atminimas? Pavyzdžiui, Lietuvoje, vos prieš kelis dešimtmečius pasižymėjusioje labai dideliu tautiečių patriotiškumu, šių dienų situacija tautos istorijos atminimo atžvilgiu kiek suprastėjusi. Augantis šiuolaikinių lietuvių poreikis patenkinti vien tik savo asmeninius ar šeimos poreikius skatina nusigręžimą ne tik nuo savos, bet ir nuo tautinės praeities, tačiau aukštesnius idealus turintys žmonės iki šiol mini ir gerbia savo šalies istoriją.

Šiuolaikinio lietuvio gyvenime meilės tėvynei bei jos istorijos atminimo svarba sparčiai nyksta ir vis artėja prie vertybių skalės apačios. Žinoma, atsirastų žmonių, kurie teigs, kad niekuomet nepamiršta savo tėvynės praeities: jie dalyvauja Kovo vienuoliktosios ar Vasario šešioliktosios minėjimuose bei uždega žvakelę Sausio tryliktosios aukoms paminėti, tačiau su istorijos žiniomis karjeros nesusiejusio ar dideliu patriotiškumu nepasižyminčio žmogaus paklausus, ką iš tiesų jam reiškia šios šventės ar ką žino apie daug senesnę šalies praeitį, išvysime suglumusį žvilgsnį arba išgirsime ką nors juokingo ar nelogiško.

  • Microsoft Word 4 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (630 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Alma
  • Ar senovės istorija dar gyva žmonių atmintyje? rašinys
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Ar senovės istorija dar gyva žmonių atmintyje? rašinys . (2017 m. Lapkričio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/ar-senoves-istorija-dar-gyva-zmoniu-atmintyje-rasinys.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 09 d. 10:49
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo