Ar sunku mylėti?


Įvadas. Vyro ir moters tarpusavio meilė. Žmogaus meilė Tėvynei. Išvada. Literatūra.


Šiame esė darbe bus diskutuojama tema - ar sunku mylėti? Kai žmogus ima galvoti, kad supranta, perpranta kažkuria gyvenimo ar profesijos sritį ir jaučiasi visažinis, visagalis, įvyksta paradoksalus gyvenimo momentas ir pateikia tam žmogui staigmenų... Po kurių jis nori to ar nenori, tenka pripažinti, kad klydo ir yra dar daug dalykų, ko žmogus nesupranta. Taip, manau yra ir meilėje. Ir nesvarbu ar kalbame apie dviejų žmonių tarpusavio meilę, ar patriotinę meilę Tėvynei, ar meilę darbui ir t.t.

mylime vieni kitus šiandien. Antras skyrius - Žmogaus meilė Tėvynei. Remiantis literatūra ir asmenine patirtimi autorius analizuoja meilės ir ištikimybės ryšį tarp žmogaus ir tėvynės. Koks stiprus tarpusavio ryšys kartais jungia juos, o kaip sunku kartais būna mylėti tėvynę, kai ji atima iš tavęs viską.

Tema, kuria prirašyta begalė romanų, pastatyta begalė filmų ir apskritai, atrodytų nerasi žemėje žmogaus, kuris nežinotų kas yra meilė ir negalėtų apie ją bent kažko papasakoti. Tiesa, kiekvienas meilės jausmą patiria, išgyvena ir reiškia savaip, juolab kiekvienas žmogus yra skirtingas, savitas ir unikalus, antro tokio paties žemėje nėra, taigi ir meilė nėra ir negali būti vienoda nei patirties nei išraiškos prasme.

Meilė yra visa ko prasmė, pradžia ir pabaiga, be jos niekas žemėje neturi egzistencinės prasmės. Ji išmoko žmones bjaurėtis tuo, kas gėdinga ir negražu, bet taip pat trokšti to, kas gera ir gražu, kas teikia gerumą širdžiai. Bet koks veiksmas be meilės yra tarsi „sausas vanduo“. Yra toks posakis: santuoka ne man... arba kitaip: meilė yra ne man. Šį teiginį galime suprasti nevienareikšmiškai ir tuo būdu klaidingai. Iš pirmo žvilgsnio galima pagalvoti, jog žmogus galvoja nesąs tinkamas santuokai, arba nėra sutvertas santuokai, o tuo būdu ir meilei. Tačiau prasmė glūdi ne tiesioginėje žodžių sekoje, o meilės prasmėje, jog mano meilė yra skirta ne man, o tam kurį myliu, taigi ir santuoka yra skirta ne man, o tam arba tai kurią myliu. Nes meilė yra gėrio troškimas kitam, dėl kurio kvėpuoju ir veikiu arba apskritai - egzistuoju... Meilė nėra ir negali būti egoistiška, nes ji nėra skirta asmeninių tikslų įgyvendinimui. Meilė sužydi tuomet, kai matai laimę kito akyse ir širdyje dėl to, ką tam žmogui suteikei. Tai tik keletas pamąstymų bendrai meilės tema, paremtų asmenine patirtimi ir supratimu.

  • Filosofija Esė
  • Microsoft Word 28 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (2100 žodžiai)
  • Kolegija
  • Rimantas
  • Ar sunku mylėti?
    10 - 1 balsai (-ų)
Ar sunku mylėti?. (2017 m. Gegužės 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/ar-sunku-myleti.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 05:32
×