Ar sutinkate su mintimi, kad lietuvių literatūra neturi stiprių romano žanro tradicijų?


Kalbėjimo potemė 12 klasei 2014m. 21. Ar sutinkate su mintimi, kad lietuvių literatūra neturi stiprių romano žanro tradicijų? Savo požiūrį pagrįskite lietuvių literatūros pavyzdžiais.

Visų pirma reikia pastebėti, kad lietuvių literatūra yra sąlygiškai jauna. Pirmoji lietuviška knyga, M. Mažvydo „Katekizmas“, pasirodė tik XVI a. viduryje. Neskaitant „Katekizmo“ bei M. Daukšos „Postilėje“ paskelbtos „Prakalbos į malonųjį skaitytoją“, kiti lietuviškai parašyti kūriniai dar keletą amžių neturėjo didelės meninės vertės ar didesnės įtakos lietuvių literatūros formavimosi procese. Iš tiesų, tuo metu lietuvių literatūra negalėjo net lygintis su tuo, kas buvo rašoma labiau išsivysčiusiose Europos valstybėse. Istorija buvo negailestinga mūsų raštijai. Apšvietos epochoje pradėjusią formuotis nacionalinės literatūros idėją beveik šimtui metų sustabdė LDK prijungimas prie Rusijos imperijos ir šį sekęs spaudos lietuviškais rašmenimis uždraudimas. Todėl pirmasis romanas lietuvių kalba, V. Pietario „Algimantas“ išėjo tik XX a. pr., kai šis draudimas buvo panaikintas. Tad lietuvių literatūroje romano rašymo tradicija šiuo metu skaičiuoja tik kiek daugiau nei šimtą metų. Tačiau amžius nėra objektyvus faktorius kalbant apie pačios tradicijos gajumą ar žanrui būdingų elementų išpildymą.

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 25 KB
  • 2014 m.
  • 3 puslapiai (797 žodžiai)
  • Mokykla
  • Eimantas
  • Ar sutinkate su mintimi, kad lietuvių literatūra neturi stiprių romano žanro tradicijų?
    10 - 4 balsai (-ų)
Ar sutinkate su mintimi, kad lietuvių literatūra neturi stiprių romano žanro tradicijų?. (2014 m. Kovo 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/ar-sutinkate-su-mintimi-kad-lietuviu-literatura-neturi-stipriu-romano-zanro-tradiciju.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 01:54
×