Ar svarbu išsagoti senamiesčius, senus dvarus, jų parkus?


Kalbėjimas ar svarbu išsaugoti senamiesčius, senus dvarus jų parkus.. Dvarai,ju parkai. Referatas apie pramogu parkus.

Ar svarbu išsagoti senamiesčius, senus dvarus, jų parkus?

Šiuolaikinis žmogus gyvena „degtukų dėžutės tipo“ name kartu su dar šimtu tokių kaip jis. Kas rytą jis kamščiuose juda į darbą ar mokslą, kas savaitę apsipirkinėja didžiuliuose prekybos centruose, o savaitgalius leidžia prekybos ir pramogų sostinėse. Jis keistai žiūri į užsieniečius ir kai kuriuos tautiečius, kurie, nešini turistiniais žemėlapiais, ieško kažkokių merkinės ar panemunės dvarų, klausia, kur rasti kažkokio šv. Kazimiero bažnyčią. Kam jų reikia? Kam atstatinėti, prižiūrėti senamiesčius ir dvarus su jų parkais, išleisti tam begales pinigų sunkmečio akivaizdoje?

Senamiesčiuose ir senuose dvaruose galima sakyti gyvena mūsų istorija. Istoriją kai kuriais aspektais galima palyginti su tradicija, jos pažinimu ir puoselėjimu. Pasak garsaus civilizacijų istoriko a. J. Toinbio, be tradicijos nebūtų civilizacijos, ji tiesiog išnyktų. Jei, tarkim, po dešimties metų gyvensianti karta nebemokės nė vienos lietuvių liaudies dainos, nebežinos, kad tie griūvėsiai yra kadaise čia gyvenusių protėvių palikimas, kils didelis pavojus mūsų šaliai: juk taip pat sėkmingai galima pamiršti ir savo šalies istoriją, ir kaip vadinasi tavo šalis, ir kokia tavo tautybė bei kalba. Nykstant seniesiems pastatams gali išnykti šalis su savo piliečiais, o saugodami bei perduodami savo senuosius pastatus ir istorijas apie juos vaikams, jaunimui, perduosime ypatingą palikimą kitoms kartoms – savo šalies gyvavimo tęstinumą. Be to, pažindami savo istoriją ne teoriškai, o per realybėje egzistuojančius dalykus, jauni žmonės pažins ir save.

  • Lietuvių kalba Interpretacija
  • Microsoft Word 9 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (725 žodžiai)
  • Andrius
  • Ar svarbu išsagoti senamiesčius, senus dvarus, jų parkus?
    10 - 3 balsai (-ų)
Ar svarbu išsagoti senamiesčius, senus dvarus, jų parkus?. (2012 m. Kovo 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/ar-svarbu-issagoti-senamiescius-senus-dvarus-ju-parkus.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 08:39
×